McDonald's z najlepszymi wynikami od lat. Wszystko dzięki jednemu prostemu rozwiązaniu

Akcje McDonald's na giełdzie w Nowym Jorku osiągnęły rekordowy poziom ponad 120 dol. Wszystko dzięki najlepszym od lat wynikom sprzedaży. Okazało się, że strzałem w dziesiątkę było wprowadzenie jednego prostego rozwiązania - menu śniadaniowego, które można kupić całą dobę.

Po usilnych staraniach fanów amerykańskiej sieci fast food nowy szef McDonald's Steve Easterbrook w końcu się ugiął i od października ubiegłego roku śniadaniowe McMuffiny można kupować w barze przez całą dobę. Rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę.

Globalne wyniki sprzedaży McDonald's są lepsze z kwartału na kwartał. Na koniec 2015 r. urosły aż 5 proc. Takiego sukcesu nikt się nie spodziewał. Najbardziej optymistyczne przewidywania zakładały wzrosty na poziomie 3,6 proc. W samych Stanach sprzedaż skoczyła o 5,7 proc., i to nie tylko z powodu nieprzychylnej pogody. Inwestorzy mówią, że w końcu na horyzoncie pojawił się ktoś (Esterbrook), kto może wyciągnąć markę z ponad dziesięcioletniej zapaści.

Świetnie wyniki kwartalne przełożyły się na wycenę akcji amerykańskiego giganta. Obecnie za akcje McDonald's płaci się ponad 120 dol., choć jeszcze niedawno kosztowały poniżej 90 dol.

sdfssdfs sdfs

Co dalej?

No właśnie. To pytanie zadają sobie inwestorzy i franczyzobiorcy na całym świecie. Czy akcja z całodobowym menu śniadaniowym to był jednorazowy strzał poprawiający wyniki czy stały trend? Na odpowiedź jest jeszcze za wcześnie. Jedno jest za to pewne.

"Wygląda na to, że wychodzą na prostą" - mówi analityczka Bloomberga Jennifer Bartashus i dodaje: "Prawdziwe pytanie brzmi: czy osoba, która przyjdzie i spróbuje jajecznego McMuffina, będzie chciała to powtórzyć?".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: