DeLoreany wracają. Producent chce wyprodukować 300 nowych aut. Ciekawi co z ceną?

Najpierw lewitująca deska Lexusa, teraz to. Samochód z serii ?Powrotu do przyszłości? powraca w wielkim stylu. Firma The DeLorean Motor Company chce wyprodukować 300 sztuk tego wyjatkowego modelu. Cena sięga 100 tys. dol.

Ponad pół roku temu media obiegła informacja o wyprodukowaniu przez Lexusa lewitującej deski, bardzo podobnej do tej, na której latał Marty McFly w drugiej części "Powrotu do przyszłości". Deska była jednak jednorazową reklamą firmy. Dzisiaj mamy znacznie lepszą wiadomość.

Firma The DeLorean Motor Company przewietrzyła swoje magazyny i doszła do wniosku, że wystarczy jej części na wyprodukowanie 300 dodatkowych sztuk kultowego modelu DeLorean DMC-12.

Pierwsza replika samochodu ma zjechać z linii produkcyjnej w 2017 r., ponad 30 lat po premierze oryginalnego modelu Deloreana. Cena będzie oscylować w okolicach 80-100 tys. dol. Na razie nie wiemy nic o technicznej stronie całego projektu. Jedno jest za to pewne.

- Nie ma najmniejszego sensu zmieniać wyglądu auta. Kiedy już się wdrożymy w cały projekt, zdecydujemy, w których obszarach odświeżymy naszego Deloreana - powiedział kilka dni temu Stephen Wynne, szef The DeLorean Motor Company. Będziecie czekać?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: