Polisę OC kupimy z automatu. Tak jak kawę lub batonik

Być może już wkrótce polisę OC kupimy w automacie. Podobnie, jak teraz to robimy z kubkiem kawy lub czekoladką. Nad takim pomysłem pracuje polska spółka VSoft. Pierwsze testy już były.

W automatach vendingowych można kupić coraz więcej rzeczy. Skoro niedawno pojawiły się tam nawet zupy w proszku i dietetyczne przekąski, to dlaczego nie wprowadzić do nich również polis OC?
- Posiadanie OC jest obligatoryjne dla każdego właściciela samochodu, a zakres ochrony reguluje ustawa. Dlatego też wybór ubezpieczenia sprowadza się do decyzji, czy najważniejsza jest cena, renoma towarzystwa ubezpieczeniowego, czy też produkty dodatkowe, rozszerzające ubezpieczenie. W maszynie vendingowej można w prosty sposób przedstawić spersonalizowane oferty zgodnie z wymienionymi kryteriami, a wybór sprowadzić do prostego kliknięcia, podobnie jak wybór rodzaju Coca-Coli – twierdzi Jacek Dymczak, dyrektor rozwoju obszaru ubezpieczeń w firmie VSoft.

Najpierw zeskanuje kod z dowodu rejestracyjnego

Jak to ma działać? Urządzenie przypominające z wyglądu wpłatomat najpierw poprosi nas o dowód rejestracyjny samochodu, dla którego chcemy kupić polisę OC. Zeskanuje znajdujący się w nim kod AZTEC, w którym zakodowano między innymi podstawowe dane o właścicielu pojazdu. To wystarczy, by poznać ofertę nawet nie jednej, ale kilku firm ubezpieczeniowych.
Wybierzemy jedną z nich za pomocą dotykowego ekranu i dopiero wtedy maszyna poprosi o nasze dane kontaktowe. A za całość zapłacimy albo kartą, albo za pomocą jednego z systemów do regulowania rachunków – np. usługi Moje Rachunki.
I co najważniejsze, od razu po transakcji dostaniemy potwierdzenie w formie wydruku, które bez obaw będziemy mogli pokazać policjantowi w trakcie kontroli drogowej.
Cały proces zajmie kilkadziesiąt sekund. Na pewno będzie krótszy od zakupu polisy u agenta, w biurze towarzystwa, przez telefon czy nawet na stronie WWW towarzystwa ubezpieczeniowego.

Rozmowy trwają

Niestety, nie wiemy jeszcze, kiedy maszyny sprzedające komunikacyjne polisy OC staną w galeriach handlowych, na dworcach czy choćby w siedzibach firm ubezpieczeniowych. VSoft twierdzi, że prowadzi właśnie stosowne rozmowy z towarzystwami.
Ale pierwsze testy już były. Urządzenia do sprzedaży polis OC stały przez kilka miesięcy na 15 stacjach Orlen w Warszawie i Krakowie. Proponowały zakup OC komunikacyjnego UNIQA. Dokonano kilkunastu tysięcy kalkulacji.

Tekst pochodzi z blogu ?Subiektywnie o giełdzie i gospodarce?.

Komentarze (12)
Polisę OC kupimy z automatu. Tak jak kawę lub batonik
Zaloguj się
 • bilderberg500

  Oceniono 2 razy 2

  ważne jeszcze żeby można było tę polisę kupić na miesiąc, dwa, pół roku itp. I karać dwa razy ostrzej za jej brak w czasie jazdy. Nie w garażu!!!!

 • agzum

  Oceniono 1 raz 1

  Rewolucja to byłaby wtedy, gdyby można było wykupić polisę tylko na czas korzystania z samochodu np. na tydzień. Płaciłoby się stałą stawkę za zaparkowany na ulicy nieużywany samochód, a gdy właściciel zdecydowałby się gdzieś pojechać wykupiłby polisę w takiej maszynie lub przez internet tylko na okres korzystania z auta.

 • kawiarniany.filozof

  Oceniono 1 raz 1

  "Być może już wkrótce polisę OC kupimy w automacie. Podobnie, jak teraz to robimy z kubkiem kawy lub czekoladką. Nad takim pomysłem pracuje polska spółka VSoft."
  Taki automat (do ubezpieczeń turystycznych) widziałem na dworcu kolejowym w Londynie w 1997 r., więc pomysł z gatunku niezbyt nowych. No, ale to na tym na tym znowu-zgniłym Zachodzie...

 • aibo

  0

  a nasze "orły" po pogłębionej religii zamiast matematyki będą w fabrykach u Niemca doginać za grosze...

 • sylwekc

  0

  Pomysł raz, że nie nowy, dwa - w roku 2016 wręcz absurdalny. W końcu już dzisiaj mogę kupić w internecie nie wychodząc z domu... Chyba VSoft wzięła dofinansowania z UE i teraz musi się czymś wykazać... jeśli tak to kolejne pieniądze z UE wyrzucone w błoto.

 • anna.jop

  Oceniono 2 razy 0

  w ten sam sposób powinna zostać opodatkowana prostytucja, prostytutka wykupywałaby w automacie ryczałt na dany dzień czy inny okres

 • s0nar

  Oceniono 3 razy -1

  A kto jeszcze korzysta z jakichś agentów? Chyba tylko emeryci poprzedniej daty, których jak by nie patrzeć jest coraz mniej. Ja od zdaje się 10 już lat polisy OC/AC/NNW, a także na życie czy ubezpieczenia nieruchomości czy podróży kupuję przez internet.

 • anal_fa_beta

  Oceniono 1 raz -1

  Nie skorzystam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX