Chcesz poczuć się jak Kapitan Ameryka? Motocykl Petera Fondy z filmu "Easy Rider" na sprzedaż. Cena: 1 mln dol.

Najsłynniejszy motocykl Ameryki idzie pod młotek. W październiku na aukcję trafi Harley-Davidson, którym jeździł zbuntowany "Kapitan Ameryka", czyli Peter Fonda w filmie "Easy Rider". Szacuje się, że może osiągnąć cenę ponad milion dolarów.

Motocykl, na którym Peter Fonda przemierzał amerykańskie szosy w filmie "Easy Rider", trafi w przyszłym miesiącu na aukcję. Na sprzedaż wystawia go obecny właściciel - kalifornijski biznesmen Michael Eisenberg.

Harley-Davidson filmowego "Kapitana Ameryka" to jeden z czterech egzemplarzy tego motocykla, wyprodukowanych specjalnie na potrzeby jednego z najsłynniejszych filmów w historii kina. Jest jednak jedynym, który przetrwał do dziś, mimo że to właśnie on płonął w końcowej scenie filmu.

Po zakończeniu zdjęć motocykl został odrestaurowany przez Petera Fondę, a do 2013 r. przez 12 lat był wystawiony w muzeum motocykli w Anamosa w Stanach Zjednoczonych. Później odkupił go obecny właściciel.

Licytację organizuje Profiles in History - dom aukcyjny zajmujący się głównie sprzedażą historycznych autografów, listów, dokumentów i starych zdjęć, lecz także wszelkiego rodzaju pamiątek z Hollywood. Najsłynniejszy na świecie Harley-Davidson zostanie wystawiony na aukcję 18 października. Szacuje się, ze może osiągnąć cenę ponad milion dolarów.

Profiles in History może pochwalić się sprzedażą dużo droższych rekwizytów filmowych, m.in. sukni Marilyn Monroe z filmu "Mężczyźni wolą blondynki" (1,44 mln dol.), sukni Audrey Hepburn z filmu "My Fair Lady" (4,44 mln dol.) czy słynnej sukienki Monroe znanej z kultowej sceny nad kanałem wentylacyjnym metra, sprzedanej za 5,52 mln dol.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

 

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Więcej o: