Które konto osobiste jest obecnie najlepsze? W jednym banku możesz zyskać nawet 1 tys. zł [RANKING]

1 tys. zł za założenie konta w Credit Agricole, do 700 zł od Getin Banku lub mniejsze premie wypłacane m.in przez BZ WBK czy Bank Millennium. Na takie korzyści mogą obecnie liczyć klienci otwierający konto osobiste.

Które konto osobiste opłaca się teraz założyć najbardziej? Zobacz nasz ranking.

Credit Agricole i 1 tys. zł

Najwięcej, bo aż 1 tys. zł za otwarcie konta osobistego, obiecuje Credit Agricole . By otrzymać całą tę kwotę, trzeba jednak związać się z bankiem przynajmniej na półtora roku, a dodatkowo wykazać się ponadprzeciętną aktywnością. Łatwo i szybko można dostać pierwsze 100 zł (za otwarcie rachunku i zasilenie go po raz pierwszy).

Kolejne 100 zł bank przyznaje za wydanie dyspozycji zamknięcia konta w innym banku oraz przelewanie wynagrodzenia do Credit Agricole. Wypłata pozostałych 800 zł jest już rozłożona na 18 miesięcy. I tak 300 zł to maksymalny bonus za opłacanie domowych rachunków z konta. Bank zwraca 5 proc. wartości takich przelewów, jednak nie więcej niż 16,67 zł miesięcznie.

Kolejne 500 zł (maksymalnie 26,67 zł miesięcznie przez 18 miesięcy) to nagroda za płacenie kartą debetową. Mechanizm jej naliczania jest jednak skomplikowany. Za każdą płatność bank przyznaje od 0 do 2,5 zł premii zależnie od tego, jaką dokładnie kwotę zostawimy w sklepie. W praktyce pełny, pięćsetzłotowy limit premii może być trudno wykorzystać. Dodatkowo bank żąda, by wpływy na konto były nie niższe niż 1,5 tys. zł miesięcznie, a klient wydawał kartą minimum 500 zł miesięcznie.

Getin Bank i 700 zł

Do 700 zł w ciągu roku można zyskać w promocji Getin Banku . Na tę kwotę składa się 5 proc. moneyback za zakupy na stacjach Orlen (zwrot do 50 zł miesięcznie) i jednorazowa nagroda za przeniesienie konta z innego banku. Premia dla przenoszących ROR jest wypłacana w punktach programu lojalnościowego Orlenu; można je następnie wymienić na stuzłotowy rabat na paliwo. Aby odzyskać od banku całą dostępną sumę, trzeba wydawać na stacjach 1 tys. zł miesięcznie.

Oferta jest przeznaczona i dla nowych, i dla dotychczasowych klientów, którzy spełniają niezbyt skomplikowane warunki (1 tys. zł wpływu z tytułu wynagrodzenia, 300 zł wydane kartą). Promocja potrwa bezterminowo, jednak bank gwarantuje, że każdy zgłaszający się posiadacz rachunku będzie mógł z niej korzystać przynajmniej przez 12 miesięcy.

BZ WBK i łatwa premia

Tym, którzy premię chcą dostać łatwo i bez wielkiego wysiłku, może przypaść do gustu oferta BZ WBK . Bank proponuje nowym klientom 100 zł na start i dodatkowo półtora roku korzystania z Konta Godnego Polecenia na specjalnych warunkach. Aby dostać premię, do 27 listopada należy przystąpić do promocji, zaś do końca roku - wydać przynajmniej 100 zł kartą do rachunku.

Z kolei specjalne warunki to zwolnienie z opłaty za kartę do rachunku (standardowo 7 zł miesięcznie) zapewniającą bezprowizyjny dostęp do wszystkich krajowych bankomatów i oprocentowanie 4 proc. w skali roku dla kwot do 4 tys. zł. Samo prowadzenie konta jest darmowe zarówno w promocji, jak i poza nią.

Bank Millennium i 150 zł

Więcej, bo 150 zł, płaci za otwarcie Konta 360° Bank Millennium . W zamian wymaga jednak większego zaangażowania. Aby zyskać tę premię, należy otworzyć rachunek, do końca roku zasilić go kwotą minimum 1 tys. zł i aktywować kartę debetową, a do końca lutego 2016 r. wykonać kartą minimum 10 płatności na łączną kwotę 1 tys. zł lub wyższą. Trzeba też zapewnić wpływy na rachunek w styczniu i w lutym. Atrakcyjnym dodatkiem do ROR jest konto oszczędnościowe z oprocentowaniem dochodzącym do 3% w ramach regularnie powtarzanych promocji.

BGŻ BNP Paribas z Groupona

Także 150 zł, tyle że wypłacane w trzech transzach po 50 zł, można dostać za otwarcie rachunku w BGŻ BNP Paribas . Pierwsze 50 zł jest przyznawane za sam zakup konta i karty, drugie i trzecie - w zamian za 1 tys. zł wpływów i 300 zł wydane kartą w kolejnych okresach rozliczeniowych. W promocji bank zwalnia też nowych klientów z opłaty za konto i oferuje 4 proc. odsetek od salda odpowiadającego wysokości miesięcznych wpływów na rachunek (maksymalnie 5 tys. zł). Oferta jest dostępna w serwisie Groupon.

T-Mobile Usługi Bankowe też coś ma

Do 300 zł rocznie można zyskać dzięki nowemu programowi moneyback w T-Mobile Usługi Bankowe . Bank zwraca 5 proc. kwot wydanych kartą, ale nie więcej niż 25 zł miesięcznie. Z programu mogą skorzystać zarówno osoby dopiero otwierające rachunek, jak i dotychczasowi klienci. Ta promocja obowiązuje bezterminowo, a więc nie sposób przewidzieć, kiedy zostanie zakończona. Wiadomo tylko tyle, że bank poinformuje o takim zamiarze przynajmniej z dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

I jeszcze jedno ważne zastrzeżenie: premia jest wypłacana pod warunkiem, że na konto wpływa wynagrodzenie, renta, emerytura lub stypendium w dowolnej wysokości albo klient sam zasila je kwotą minimum 2 tys. zł miesięcznie. Równocześnie w innej promocji bank oferuje oprocentowanie 3 proc. w skali roku dla salda nieprzekraczającego 5 tys. zł - również pod warunkiem stałych wpływów na konto.

Orange Finanse i 150 zł

Również 150 zł można zyskać, otwierając konto osobiste Orange Finanse . Tu jednak bonus przyznawany jest nie za samo zawarcie umowy, ale za opłacanie przelewem faktur za usługi Orange (nawet jeśli są to usługi świadczone na rzecz innej osoby). Przez sześć miesięcy bank nagradza taką aktywność premią w wysokości 25 zł miesięcznie - pod warunkiem że konto jest zasilane kwotą minimum 1 tys. zł miesięcznie. Dodatkowe korzyści dla nowych klientów Orange Finanse to podwyższone przez trzy miesiące oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i dostępny także przez kwartał nieoprocentowany limit kredytowy w rachunku.

Lista dostępnych promocji jest jeszcze dłuższa. 100 zł można otrzymać za otwarcie konta w PKO BP lub Eurobanku w ramach programu poleceń (Eurobank dodatkowo oferuje 5 proc. moneyback za wydatki z kategorii "sport, rekreacja, rozrywka"). 55 zł za otwarcie konta i niewielką aktywność płaci Alior Bank . Wreszcie Raiffeisen Bank zwraca klientom do 50 zł wydanych na dostawę towaru ze sklepów internetowych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: