Boże Ciało 2015. Czeka nas długi weekend. W czwartek zamkną sklepy, zakupy lepiej zrobić wcześniej

Boże Ciało 2015. W tym roku święto przypada 4 czerwca w czwartek. Na zakupy warto się wybrać jednak dzień wcześniej, ponieważ galerie handlowe i supermarkety będą w ten dzień zamknięte.

Boże Ciało to dzień ustawowo wolny od pracy. Wszyscy ci, którzy tego dnia muszą pojawić się w pracy, będą mogli odebrać dzień wolny od pracodawcy w innym terminie. Jeśli ktoś wziął wolne w piątek, może cieszyć się czterodniowym, długim weekendem.

Boże Ciało

Boże Ciało, czyli Święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to święto ruchome i jest obchodzone w Kościele katolickim zawsze 60 dni po Wielkanocy. W Polsce uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem na ulicach danej parafii.

Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii. Święto ma wymiar radosny i dziękczynny.

Boże Ciało 2015. Do sklepu lepiej wcześniej

Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy. Trzeba dlatego pamiętać, aby zrobić wcześniej zakupy, ponieważ wszystkie supermarkety i galerie handlowe będą wtedy zamknięte. Otwarte mają być małe sieci franczyzowe, takie jak Żabka, stacje benzynowe, restauracje i kina oraz sklepy, w których za kasą stanie właściciel.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: