"Miasteczko South Park" na antenie przynajmniej do 2019 roku. Comedy Central przedłużyło umowę na kolejne 3 sezony

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów serialu "Miasteczko South Park", stacja Comedy Central zamówiła kolejne 3 sezony kultowej animacji. Przygody Stana, Kyle'a, Erica i Kenny'ego będą gościć na antenie przynajmniej do 2019 roku. Oprócz tego twórcy serialu podpisali umowę z serwisem Hulu, który nabył prawa do emitowania starych i nowych odcinków programu za niemal 200 mln dol.

Prezes Comedy Central ogłosił, że stacji udało się dojść do porozumienia z twórcami serialu - Mattem Stonem i Treyem Parkerem - i podpisać umowę na 3 nowe sezony kultowej animacji. Oznacza to, że "Miasteczko South Park" pozostanie na antenie przynajmniej do 2019 roku, ponieważ na mocy wcześniejszej umowy mają powstać jeszcze 2 sezony (19. sezon rusza 19 września tego roku a 20. w 2016 roku).

192 mln dol. za prawa do emisji

Oprócz tego twórcy serialu i firma Viacom (właściciel Comedy Central) podpisali umowę z serwisem Hulu, który podobnie jak Netflix oferuje streaming seriali i filmów. Za wyłączne prawa do pokazywania starych i nowych odcinków "Miasteczka South Park" przez najbliższe 5 lat Hulu zapłaci 192 mln dol. Pieniądze mają być podzielone po równo między Stonem i Parkerem a firmą Viacom. Według umowy nowe odcinki serialu pojawią się w serwisie streamingowym dzień po premierze na antenie Comedy Central.

192 mln dol., które serwis płaci za prawa do "South Parku", to nowy rekord, dotąd ten tytuł należał do serialu "Seinfeld", za którego prawa do emisji Hulu zapłaciło 32 mln dolarów mniej.

Na antenie od 1997 roku

Pierwszy odcinek "Miasteczka South Park" pojawił się na antenie w sierpniu 1997 r. i od razu stał się wielkim hitem. Zresztą 18 lat później serial wciąż jest jednym z najchętniej oglądanych produkcji Comedy Central i obok innego animowanego serialu "Simpsonowie" jednym z najdłużej kontynuowanych seriali w historii.

Żadnych świętości

Głównymi bohaterami jest 4 chłopców - Kyle, Stan, Eric i Kenny - którzy mieszkają w małym miasteczku w amerykańskim stanie Kolorado. Ich dziwne i szalone przygody służą jako pretekst to komentowania i wyśmiewania aktualnych wydarzeń, a także różnych polityków, aktorów czy piosenkarzy.

Swoją popularność serial zawdzięcza przede wszystkim bardzo kontrowersyjnemu humorowi i wyśmiewaniu wszystkiego i wszystkich, bez uznawania żadnych świętości. Autorzy serialu bez pardonu kpili m.in. z Mahometa, Jezusa, scjentologów, Baracka Obamy czy Saddama Husajna.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Zainstaluj wtyczkę Gazeta.pl na Chrome >>>

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: