Ukąsił cię wąż? Ciesz się, że nie mieszkasz w Stanach. Zapłaciłbyś za leczenie ponad 150 tys. dol.

Ile kosztuje leczenie po ukąszeniu węża? W Stanach Zjednoczonych całkiem sporo. O ile ofiara nie ma ubezpieczenia. Pewien nieszczęśnik zapłaci ponad 150 tys. dol. za sześciodniowy pobyt w szpitalu.

Todd Fassler, mieszkaniec San Diego, chciał sobie zrobić selfie z grzechotnikiem. Skończyło się to tak, jak można było się spodziewać - wąż ukąsił Amerykanina, który musiał natychmiast udać się do miejscowego szpitala. Historia opowiedziana przez lokalną telewizję KGTV San Diego ma jednak drugie dno.

Kilka dni po zdarzeniu reporter KGTV Dan Haggerty na swym profilu na Twitterze zamieścił fotografię rachunku wystawionego przez szpital nieszczęsnej ofierze grzechotnika. Suma do zapłaty za sześciodniowe leczenie szpitalne jest imponująca: 153 161 dolarów.

Na rekordową kwotę składają się m.in. koszty lekarstw (ponad 83 tys. dol.), usług laboratoryjnych (22 tys. dol.), pobytu w szpitalu (38 tys. dol.) oraz prawie tysiąc dolarów za usługi radiologiczne. Jak widzimy na rachunku, ubezpieczenie pacjenta nie pokryje wydatków, a na spłatę astronomicznej kwoty dostał on 14 dni.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o: