Lipcowy ranking najlepszych kont osobistych. Gdzie znajdziesz najlepszą promocję? 

Bank Millennium, Eurobank i mBank przygotowały promocyjną ofertę dla mobilnych, a BOŚ Bank i Getin Bank (a właściwie jego internetowa gałąź - Getin Online) - dla bardziej tradycyjnych klientów. Klientów Orange może też zainteresować oferta Orange Finanse. Jednak lipcowe promocje dla otwierających konto osobiste nie zachwycają.

Nowe konto osobiste w wakacje? Mało kto o tym myśli, dlatego też banki nie promują takich ofert zbyt aktywnie. Jednak nawet teraz za otwarcie rachunku wciąż można otrzymać kilkaset złotych premii. W czerwcu zakończyły się trwające wiele miesięcy promocje w Credit Agricole (do zgarnięcia było nawet 1000 zł) i w Banku BPH (650 zł).

W lipcu najwyższą kwotą premii kusi nowych klientów BOŚ Bank. Promocja Ekokonta Bez Kosztów jest dostępna w trzech wariantach. Bank najmocniej promuje ten, w którym nowy klient dostaje 600 zł w formie bonu do sieci sklepów sportowych Decathlon. Wtedy stawia jednak warunek, by klient nie zerwał umowy przez cztery lata. Dodatkowo żąda wydawania kartą aż 900 zł miesięcznie - w przeciwnym razie będzie pobierać aż 10 zł miesięcznej opłaty za plastik.

W drugim wariancie klient, który oprócz konta kupi też kartę kredytową MasterCard Gold , może otrzymać zwrot 600 zł wydanych tą kartą w dowolnym sklepie sportowym. Tu również regulamin promocji przewiduje czteroletni okres zobowiązania - a w tym czasie pobiera 90 zł rocznej opłaty za kartę. Można jej uniknąć, płacąc kartą minimum 8000 zł rocznie. Ostatni wabik na nowych klientów to możliwość skorzystania z podwyższonego oprocentowania środków na koncie oszczędnościowym (4% rocznie dla kwot do 10 tys. zł pod warunkiem zapewnienia stałych wpływów na ROR). Korzyści są więc mniejsze, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Promocja w BOŚ Banku trwa bezterminowo.

Bank Millennium

Nieco lepiej wygląda oferta Banku Millennium, który za otwarcie Konta 360° oferuje 360 zł - a w zasadzie dwa niezależne bonusy po 180 zł - za wykonywanie płatności kartą debetową i płatności mobilnych. Przez sześć kolejnych miesięcy można odzyskać 10 proc. kwot wydanych telefonem i 2 proc. kwot wydanych kartą - nie więcej niż po 30 zł miesięcznie za każdy rodzaj płatności. Aby zgarnąć całą pulę, trzeba więc przez pół roku wydawać kartą po 1500 zł miesięcznie i dodatkowo płacić mobilnie po 300 zł miesięcznie. To restrykcyjne warunki i klientom trudno będzie zgarnąć całą zapisaną w regulaminie kwotę.

Są i dodatkowe, nieprzyjemne warunki. Aby dostać premię za płatności mobilne, przynajmniej raz w miesiącu należy też zapłacić kartą. I na odwrót - by otrzymać zwrot za płatności kartowe, trzeba choć raz w miesiącu zalogować się do aplikacji mobilnej. Bank wymaga też zapewnienia stałych wpływów na konto. Plusem oferty jest natomiast to, że po spełnieniu wszystkich warunków promocji korzystanie z konta i posiadanie karty stają się bezpłatne. Promocja trwa do 27.08.2015 r.

mBank

Do 300 zł można otrzymać za otwarcie eKonta mobilnego mBank. Pod wieloma względami oferta pomyślana jest podobnie jak ta opisana powyżej. Choć nowi klienci mBanku są nagradzani za płacenie kartą, to muszą też zaprzyjaźnić się z bankowością w komórce. Bank zwraca 2 proc. kwot wydanych kartą (ale nie więcej niż 50 zł miesięcznie) przez pięć kolejnych miesięcy, ale pod warunkiem, że klient choć raz w miesiącu zaloguje się do aplikacji mobilnej, a dodatkowo zapewni stałe wpływy na rachunek (1000 zł miesięcznie). Pełną pulę można więc otrzymać dopiero przy bezgotówkowym obrocie na poziomie 2500 zł miesięcznie. W praktyce większość klientów nawet nie zbliży się do tego progu.

Dodatkowe 10 zł mBank wypłaca za pierwsze zalogowanie się do aplikacji mobilnej, zaś kolejne 40 zł - za spełnienie wszystkich warunków promocji. Oferta jest dostępna do końca sierpnia. Równolegle (choć tylko do 26.07.2015 r.) trwa wspólna promocja mBanku i Allegro . W niej do zdobycia jest łącznie 500 zł, z czego 300 zł to premie za zakupy na tej platformie aukcyjnej, zaś kolejne 200 zł jest nagrodą za operacje bezgotówkowe kartą płatniczą.

Getin

Nowych klientów bonusem finansowym kusi też Getin Online . Warunki tej promocji nie zmieniają się od dawna. Bank zwraca 10 proc. kwot wydanych kartą m.in. w sklepach spożywczych, monopolowych, super- i hipermarketach oraz na stacjach paliw - z zastrzeżeniem, że zwrot nie przekroczy 40 zł miesięcznie i 300 zł w roku kalendarzowym. Dodatkowo bank gwarantuje każdemu nowemu klientowi korzystanie z promocji na niezmienionych warunkach przez minimum 12 miesięcy.

Stałym kosztem tej oferty jest 3,99 zł miesięcznej opłaty za kartę. Z kolei z opłaty za prowadzenie rachunku (9,99 zł/mies.) zwalniają stałe wpływy na konto (min 1000 zł/mies.) w połączeniu z regularnym używaniem karty do płacenia w sklepach (400 zł/mies.). I to właśnie promocja w Getin Online wydaje się najkorzystniejsza.

Eurobank

Aby wziąć udział w promocji Eurobanku, należy kupić w serwisie Groupon.pl kupon promocyjny za 5 zł , a następnie otworzyć konto osobiste w pakiecie Active lub Prestige . Uczestnikom tej promocji bank oferuje cztery bonusy po 50 zł każdy. Pierwszy jest wypłacany za pierwsze zalogowanie się do systemu bankowości mobilnej, zaś trzy kolejne - za zapewnienie wpływów na konto (min. 1500 zł/mies.) i obrotów bezgotówkowych kartą (min. 400 zł/mies.) przez trzy kolejne miesiące. Łącznie można więc zyskać 195 zł. Jednak uwaga: klient, który nie spełni warunków do wypłaty choćby jednej z tych premii, automatycznie traci też prawo do kolejnych nagród. Oferta jest dostępna do 28.07.2015 r. lub do wyczerpania puli promocyjnych kuponów.

Na wspomnienie zasługuje też promocyjna oferta Orange Finanse. Wprawdzie osoba otwierająca tu konto osobiste może łącznie otrzymać aż 660 zł premii, jednak tylko pod warunkiem, że jest równocześnie klientem Orange i ze swojego nowego konta będzie opłacać faktury za usługi tego operatora. To zdecydowanie zmniejsza atrakcyjność tej promocji.

Jak wyglądają oferty banków poza promocjami? Sprawdź w naszym rankingu kont osobistych .

Więcej o: