Bankowe promocje last minute: kto zapłaci najwięcej za otwarcie konta

Telefon, tablet lub 1000 zł czekają na nowych klientów banków, którzy zdecydują się otworzyć konto lub kupić kartę kredytową. Jednak uwaga, część z tych ofert kończy się ostatniego dnia grudnia. Wciąż można z nich skorzystać, ale trzeba się pospieszyć.

Najwięcej, bo aż tysiąc złotych nagrody, oferuje Credit Agricole w zamian za otwarcie konta osobistego. Taka suma z pewnością przyda się w każdym budżecie domowym, jednak trzeba pamiętać, że bank nie wypłaci tej premii jednorazowo. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy od przystąpienia do promocji można na zachętę dostać 100 zł za podpisanie umowy z bankiem i kolejne 100 zł za zamknięcie rachunku w innej instytucji. Wypłata pozostałych 800 zł (są to nagrody za regulowanie domowych rachunków z konta i za używanie karty debetowej w sklepach) jest rozłożona aż na 18 miesięcy. Bank daje więc dużo, ale w zamian oczekuje aktywnego korzystania z jego usług przez dłuższy czas. Ta promocja kończy się 31 grudnia.

Także w czwartek w Citi Handlowym zakończą się aż trzy promocje kart kredytowych. W zamian za podpisanie umowy bank proponuje tablet lub telefon wyceniony na 449 zł i dodatkowo 240 zł za korzystanie z aplikacji mobilnej, samochodowy rejestrator jazdy o wartości 349 zł plus 200 zł zwrotu za zakupy na stacjach BP, zaś w trzecim wariancie promocji - 400 zł gotówką (dotyczy to tylko osób, które wniosek o kartę złożą z rekomendacji dotychczasowego klienta). W każdej z tych opcji bank żąda, by klient wydał nową kartę wskazaną w regulaminie kwotę (od 400 zł do 4000 zł w zależności od wybranej promocji) - jest to warunkiem otrzymania nagrody. Oczywiście by dostać kartę, trzeba wcześniej przejść weryfikację zdolności kredytowej.

W BZ WBK do końca roku trwa kolejna edycja programu poleceń. Osoba otwierająca konto z polecenia dotychczasowego klienta teoretycznie może otrzymać na powitanie 50 zł premii. Teoretycznie, bo z regulaminu jasno wynika, że nagroda należy się tylko nowym posiadaczom rachunków, którzy w okresie promocji zdążą wydać kartą przynajmniej 200 zł. Tymczasem promocja kończy się już 31 grudnia, a do tego czasu bank nie zdąży nawet wyprodukować karty Także ostatniego dnia grudnia kończy się specjalna oferta dla abonentów platformy nc+ otwierających konto w Eurobanku : tu bonusem jest rozłożony na 12 miesięcy zwrot 240 zł wydanych na rachunki wystawiane przez tego operatora.

Wszystkie opisane powyżej promocje kończą się lada dzień i by z nich skorzystać, należy działać szybko. Więcej czasu mają osoby zainteresowane otwarciem konta w Getin Banku, mBanku, ING, Inteligo lub Orange Finanse. Tu promocje będą dostępne także w styczniu. W tej grupie najwyższe nagrody obiecuje Getin Bank. 700 zł nagrody mogą zyskać nowi klienci tej instytucji tankujący na stacjach Orlen , a 400 zł - kupujący prąd od firmy Enea . Promocja z siecią paliwową jest dostępna do końca lutego 2016 r. Bank przez kolejnych 12 miesięcy będzie zwracał nowemu posiadaczowi konta 5 proc. kwot wydanych kartą na stacjach Orlen (maksymalnie 50 zł miesięcznie), pod warunkiem że w danym miesiącu klient zapłaci kartą przynajmniej 300 zł i zapewni minimum 1000 zł wpływu na konto. Dodatkowo w zamian za zamknięcie konta w innym banku można dostać pakiet punktów w programie lojalnościowym Orlenu o wartości około 100 zł. Natomiast w programie, którego partnerem jest Enea, można łącznie zyskać 400 zł: 200 zł za opłacanie rachunków za prąd oraz 200 zł za płatności kartą. Co ważne, by przystąpić do tej promocji, trzeba zobowiązać się do korzystania z usług Getin Banku przez minimum dwa lata.

300 zł za otwarcie eKonta Mobilnego i aktywne korzystanie z usług proponuje mBank . Większość tej sumy, bo aż 250 zł to nagroda za wykonywanie płatności kartą lub mobilnych. Bank przez pięć miesięcy zwraca 2 proc. wydanych w ten sposób kwot, jednak nie więcej niż 50 zł miesięcznie. Wypłata tej premii jest dodatkowo uzależniona od zapewnienia wpływów na konto. 10 zł można dostać za pierwsze zalogowanie się do bankowości mobilnej, zaś 40 zł to dodatkowy bonus za spełnienie wszystkich warunków w okresie promocji. Konto na takich warunkach można otworzyć do końca lutego 2016 r.

100 zł jednorazowej premii za otwarcie konta internetowego przyznaje ING . Do tej promocji można przystąpić do końca stycznia 2016 r., a następnie do końca czerwca należy wykonać transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości minimum 1000 zł. Jeśli ten warunek zostanie spełniony, bank, najpóźniej pod koniec lipca, wypłaci obiecaną premię.

Identyczną kwotę mogą otrzymać nowi klienci Inteligo . Zestaw warunków, jakie trzeba spełnić, jest za to zupełnie inny. Przede wszystkim do banku należy trafić z polecenia dotychczasowego klienta. Niższy jest próg wymaganych transakcji kartą (200 zł), bank wymaga za to wykonania choć jednej transakcji mobilnej. Oferta obowiązuje do 21.02.2016 r.

Z kolei nowi posiadacze kont w Orange Finanse dzięki promocji mogą przez pół roku płacić mniej za usługi operatora Orange. Po każdej zrealizowanej płatności na konto takiego klienta wróci 25 zł miesięcznie, i to niezależnie od kwoty, na jaką opiewała faktura. Ta oferta będzie dostępna do 20.01.2016 r.

Warto wreszcie pamiętać o ofertach kierowanych zarówno do nowych, jak i dotychczasowych klientów banków. I tak T-Mobile Usługi Bankowe do odwołania zwraca 5 proc. kwot wydanych kartą debetową (nie więcej niż 25 zł miesięcznie). W Eurobanku taki zwrot dotyczy wyłącznie płatności zaliczonych do kategorii sport, rekreacja, rozrywka, bank również oddaje 5 proc. wydanych kwot, za to limit kwotowy jest wyższy - można odzyskać do 50 zł miesięcznie. Również ta oferta jest dostępna bezterminowo. Wreszcie posiadacze kont w PKO BP (także pod marką Inteligo) mogą liczyć na niewielką premię (łącznie 15 zł lub 25 zł) za aktywację bankowości mobilnej i za wykonywanie płatności mobilnych BLIK.

Więcej o: