Restrukturyzacja zakończona sukcesem!

W dniu 14 lutego 2017 roku, Kancelaria Prawna Skarbiec, działając w imieniu swojego Klienta firmy Raven Trade Sp. z o.o., uzyskała układ w postępowaniu restrukturyzacyjnym opiewającym na kwotę ponad 6 mln. zł. To jeden z pierwszych tej wielkości układów w Polsce.

W dniu 14 lutego 2017 roku, Kancelaria Prawna Skarbiec, działając w imieniu swojego Klienta firmy Raven Trade Sp. z o.o., uzyskała układ w postępowaniu restrukturyzacyjnym opiewającym na kwotę ponad 6 mln. zł.

To jeden z pierwszych tej wielkości układów w Polsce.

Jak podkreśla założyciel Kancelarii Prawnej Skarbiec mec. Robert Nogacki, podczas siedmiu miesięcy wielowątkowych i trudnych negocjacji, nie tylko wypracowaliśmy kompromis, który został pozytywnie zaakceptowany przez wierzycieli naszego Klienta, ale także uzyskaliśmy dla Raven Trade niezwykle korzystne warunki, dzięki którym przedsiębiorstwo ma olbrzymie szanse na skuteczną restrukturyzację.

W efekcie zawartego układu, Raven Trade Sp. z o.o. będzie miało możliwość spłaty wierzytelności publicznych w wysokości ok. 850 000,00 zł. na rzecz ZUS i US w 84 miesięcznych ratach z 8-mio miesięczną karencją. Dodatkowo, na 48 rat rozłożono także długi prywatne - wierzytelności wobec kontrahentów, w wysokości ok. 5 200 000,00 zł., które jednocześnie zostały zredukowane do 60 proc. i objęte 6-cio miesięczną karencją.

Tak korzystne warunki układu zapewnią firmie dalsze, nieprzerwane funkcjonowanie na rynku, gwarantując m.in. utrzymanie zatrudnienia na dotychczasowym poziomie w liczbie ok. 70 osób - 120 pełnych etatów.

Zawarty układ jest częścią wieloelementowego procesu restrukturyzacyjnego, prowadzonego przez dedykowany zespół Prawników Kancelarii Prawnej Skarbiec, pod kierownictwem mec. Roberta Nogackiego i mec. Błażeja Połcika. Na rzecz Klientów z podobnymi problemami, pracują na co dzień w Kancelarii specjaliści z zakresu prawa gospodarczego, podatkowego, cywilnego i karnego.

Kancelaria Prawna Skarbiec od 12 lat pomaga przedsiębiorcom w sytuacjach kryzysowych, a w ostatnich kilkunastu miesiącach, Prawo restrukturyzacyjne w znowelizowanej formie, stało się jedną z kluczowych specjalizacji Kancelarii. Prowadzimy postępowania restrukturyzacyjne zarówno dla dłużników i wierzycieli jak również dla doradców restrukturyzacyjnych, zarządców i nadzorców. Świadczymy kompleksową obsługę prawną w pełnym zakresie, która jest oparta na znajomości specyfiki postępowań przed sądami upadłościowymi - restrukturyzacyjnymi, dodaje mec. Robert Nogacki.

Więcej na temat Prawa restrukturyzacyjnego oraz korzyści wynikających z restrukturyzacji można znaleźć na dedykowanej stronie Kancelarii http://kancelaria-skarbiec.pl/prawo/prawo-restrukturyzacyjne.html oraz w publikacjach medialnych Kancelarii:

- w Gazecie Wyborczej: Nowe prawo restrukturyzacyjne - szansa na normalność

- na portalu biznes.interia.pl: Prawo restrukturyzacyjne - nowe możliwości naprawy przedsiębiorstwa

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizująca się w przeciwdziałaniu bezprawiu urzędniczemu i w kontrolach podatkowych