Rosjanie zajęli mieszkanie Zełenskich. Teraz wystawili je na sprzedaż

Mieszkanie należące do rodziny Wołodymyra Zełenskiego zostało znacjonalizowane przez Federację Rosyjską. Znajdowało się na terenie okupowanego przez Rosję Krymu. Teraz wystawiono je na sprzedaż. Wiadomo, na co zostaną przeznaczone pieniądze z jego sprzedaży.

Wołodymyr i Ołena Zełenscy posiadali mieszkanie we wsi Liwadia na południowym wybrzeżu Krymu, okupowanym obecnie przez Rosję. W maju bieżącego roku nieruchomość ta, podobnie jak i 50 innych, należących do osób publicznych z Ukrainy, została znacjonalizowana przez Federację Rosyjską - opisuje Ria Novosti. Teraz Ministerstwo Majątku i Stosunków Gruntowych wystawiło własność Zełenskich na sprzedaż. Szacuje się, że wartość ich mieszkania o powierzchni 119,5 mkw to ok. 24 mln rubli (ok. 1 mln zł).

Rosjanie sprzedają mieszkanie Zełenskich. Wiadomo, na co przeznaczą zysk

Zgłoszenia do udziału w licytacji o mieszkanie pary prezydenckiej Ukrainy przyjmowane są do 26 października. Sama aukcja odbędzie się 30 października. Rosjanie postanowili już, na co przeznaczą pieniądze uzyskane w ten sposób. Szef krymskiego "parlamentu" Wołodymyr Konstantinow w rozmowie z Ria Novosti przekazał, że "środki ze sprzedaży całego znacjonalizowanego majątku ukraińskich oligarchów i polityków zostaną przeznaczone na wsparcie uczestników operacji wojskowej [tak Rosja nazywa wojnę  w Ukrainie - red.] i ich rodzin, a także rozwoju miast i regionów republiki".  

Zobacz wideo W Strefie Gazy brakuje wody. Mieszkańcy próbują sobie radzić z kryzysem [Źródło: Reuters]

Inny pomysł zasugerował jednak deputowany Dumy Państwowej z obwodu krymskiego Michaił Szeremet. Zaproponował, aby pieniądze przeznaczyć na zakup mieszkań dla sierot w "nowych obwodach Rosji". W swoich wypowiedziach dla Ria Novosti powielał rosyjską propagandę o "nazistowskiej Ukrainie" i "ukraińskim terrorze". Groził też Wołodymyrowi Zełenskiemu, mówiąc, że nie musi się martwić o dach nad głową na Krymie, bo czeka tam na niego "cela w więzieniu".  

Więcej o: