Otwórz konto i zarabiaj. Wakacyjny pakiet promocji

Początek wakacji to czas, kiedy usługi bankowe nie budzą większych emocji. O tej porze roku zajmuje nas raczej uzupełnianie sprzętu plażowego czy szukanie wycieczek last-minute w okazyjnych cenach. A konto w banku jest potrzebne tylko do tego, by mieć jak za te przyjemności zapłacić.

Banki, które o zwyczajach konsumentów wiedzą przecież sporo, też raczej nie wyrywają się w tym czasie do promowania swoich usług. Ale zdarzają się wyjątki, które sprawiają, że warto oderwać się na chwilę od planowania letnich wojaży. Takim wyjątkiem – i autentyczną okazją – jest dostępna właśnie kumulacja promocji w BZ WBK. Imponuje nie tylko ich ilość, ale też fakt, że jedna osoba można skorzystać z więcej niż jednej oferty. W efekcie niewiele wysiłku potrzeba, by dostać od banku kwotę, która poważnie odciąży wakacyjny budżet. Ponieważ część tych promocji kończy się tuż po wakacjach, naprawdę nie ma na co czekać. Zobaczmy, ile i za co dokładnie może zapłacić nam bank.

Premia za otwarcie konta

Na dobry początek – premia za otwarcie Konta Jakie Chcę z polecenia innego użytkownika. Wystarczy otworzyć rachunek wraz z kartą, choć raz zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej i zapłacić kartą minimum 200 zł (może to być jedna płatność lub suma drobniejszych transakcji), by na zachętę dostać od banku 50 zł. Kolejne 50 zł bank płaci za założenie z polecenia karty kredytowej i spełnienie bliźniaczo podobnych warunków. I wreszcie w tej samej promocji można otrzymać kolejne 100 zł za jednorazowe zapewnienie wpływu na konto (minimum 1000 zł) z tytułu wynagrodzenia, emerytury lub renty. Jednak wcześniej trzeba złożyć dyspozycję przekazywania świadczenia na nowo otwarty rachunek. Ta oferta obowiązuje do końca sierpnia.

Premia za wpływ wynagrodzenia

Ta propozycja jest adresowana nie tylko do nowych klientów. Mogą do niej przystąpić wszyscy, którzy w 2018 r. nie otrzymywali wynagrodzenia na konto w BZ WBK. Na czym dokładnie polega ta oferta? Otóż bank nagradza klientów, którzy zapewnią stałe wpływy na Konto Jakie Chcę. Kto ma inny typ konta osobistego, musi je najpierw zmienić, a kto w ogóle nie posiada rachunku w BZ WBK – założyć go. Potem wystarczy złożyć dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na rachunek i przez 6 miesięcy otrzymywać na to konto wynagrodzenie, rentę lub emeryturę w wysokości min. 1500 zł. Bank nagrodzi to premią w wysokości 50 zł za każdy wpływ. W ciągu 6 miesięcy można więc łącznie otrzymać 300 zł. Do tej promocji można przystępować do końca września.

Polecanie oferty banku

Klient, który otworzy konto z polecenia innej osoby, może stać się polecającym i namawiać do związania się z bankiem kolejne osoby. Taka aktywność również jest premiowana. Bank płaci 100 zł za każde skuteczne polecenie rachunku lub karty – bez ograniczeń ilościowych. Polecenie jest uważane za skuteczne, jeśli nowy klient spełni opisane wcześniej warunki do otrzymania premii, a więc kupi nowy produkt i zacznie go używać. Dodatkowo bank przewidział nagrody dla trzech najskuteczniejszych polecających w każdej z dwóch rund promocji (od 1000 zł do 3 tys. zł). Ta promocja trwa do końca sierpnia.

Oprocentowanie na koncie oszczędnościowym

2,7 proc. dla kwot do 20 tys. zł zdeponowanych na koncie oszczędnościowym – to kolejna ciekawa propozycja banku. A gwiazdki? Oczywiście są, ale nie zmieniają ogólnej oceny tej oferty. Otóż bank premiuje w ten sposób wyłącznie oszczędzane na Koncie systematycznym i wymaga, by ustanowić automatyczne zlecenie przekazywania środków na ten rachunek z KJC. Jednak by spełnić warunki promocji, wystarczy transferować w ten sposób… 20 zł miesięcznie. Trudno nazwać ten warunek restrykcyjnym. Podwyższone oprocentowanie będzie obowiązywało do 29.09.2018 r. Ale zasada jest prosta: im wcześniej zaczniemy automatycznie oszczędzać, tym dłużej będziemy korzystać z podwyższonej stawki.

Moneyback za opłacanie rachunków

Warto pamiętać o jeszcze jednym sposobie, w jaki można zyskiwać dzięki posiadaniu rachunku w BZ WBK. Bank proponuje zwrot 1 proc. wartości rachunków prąd, gaz, internet, telefon i TV opłacanych z Konta Jakie Chcę. Można w ten sposób zyskać do 25 zł miesięcznie, czyli do 300 zł rocznie.