Bitcoin wystrzelił. Jest najdroższy od ponad roku. Wystarczyła jedna informacja

Kurs bitcoina przebił we wtorek poziom 35 tysięcy dolarów. Kryptowaluta umocniła się po doniesieniach z USA, według których wkrótce może nastąpić zatwierdzenie pierwszego funduszu ETF opartego o bitcoina.

We wtorek 24 października kurs bitcoina zaczął nieoczekiwanie rosnąć i w pewnym momencie przebił poziom 35 tys. dolarów. O godzinie 13:50 kryptowalutę wyceniano na ok. 34 628 dol. - to wzrost o 9,42 proc. od ostatniego zamknięcia. Po raz ostatni bitcoin kosztował tyle w maju 2022 roku.

Kurs BitcoinaKurs Bitcoina Wykres: Stooq.pl

Zobacz wideo Rozmowa policjantki z oszustem, który próbował jej wmówić, że w przeszłości inwestowała w kryptowaluty

Kurs bitcoina wystrzelił. Co się dzieje?

Największa kryptowaluta świata zyskuje po spekulacjach odnośnie możliwości zatwierdzenia pierwszego funduszu ETF opartego o Bitcoina. Oczekuje się, że amerykańska Komisja Giełd i Papierów Wartościowych (SEC) nie będzie odwoływać się od niedawnego orzeczenia sądu w sprawie firmy Grayscale Investments, która złożyła aplikację z zamiarem przekształcenia swego produktu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) w fundusz ETF. Sąd uznał, że odrzucenie wniosku Grayscale Investments nie powinno mieć miejsca - pisze Agencja Reutera.

Wśród kryptowalutowych inwestorów panuje przekonanie, że bitcoinowy fundusz ETF przyczyni się do wzmocnienia kursu tej cyfrowej waluty, ponieważ sprawi, iż więcej Amerykanów będzie mogło łatwiej inwestować w kryptowaluty.

Jeden fake news poprawił kurs bitcoina

O zatwierdzenie pierwszego ETF-u na bitcoina w USA ubiegają się największe firmy z branży finansowej, takie jak BlackRock, VanEck, WisdomTree, Fidelity i Bitwise i Invesco. W ubiegłym tygodniu świat obiegła już informacja o rzekomym zatwierdzeniu ETF-u na bitcoina. Po tych doniesieniach kurs kryptowaluty wystrzelił, ale później szybko spadł, gdy okazało się, że informacja była fake newsem.

Więcej o: