Najlepsze primaaprilisowe żarty Google'a

Są dwa rodzaje primaprilisowych żartów - jedne usiłują za wszelką cenę udawać prawdę. Inne wcale do tego nie pretendują - mają być po prostu zabawne. W tym celuje Google, robiąc śmieszne, pomysłowe filmy, najczęściej reklamujące fikcyjne usługi, które błyskawicznie rozprzestrzeniają się po internecie. Zobaczcie kilka z z tego i poprzedniego roku.
Google Maps na NES Google Maps na NES fot. Google Maps

Mapy Google na Nintendo Entertainment System

Mapy Googla można uruchomić praktycznie na wszystkim. Nawet na NESie. Tak, przygotowany został specjalny kartridż z 8 bitową wersją usługi. Działa nawet Street View.

Multitasking w Google Chrome Multitasking w Google Chrome fot. Google

Wielozadaniowość w Chrome

Google wie, dlaczego praca idzie nam a wolno - używamy tylko 50% naszych możliwości, tylko jednej ręki. Co innego, gdybyśmy mieli dwie myszy - Chrome da nam taką możliwość.

Darmowa przesyłka obowiązywała 2 grudnia Darmowa przesyłka obowiązywała 2 grudnia fot. Youtube

YouTube na twojej półce - tak jakby

Lubicie oglądać YouTube, prawda? Na pewno atrakcyjna byłaby możliwość oglądania go bez dostępu internetu. Google wyszło z założenia, że skoro kupują kolekcje swoich ulubionych filmów lub seriali a DVD, to mogliby chcieć mieć także YouTube na półce.

Wystarczy 520.000.000 dolarów, żeby zapłacić za 232000 CD i jeszcze dodatkowo 52000 dolarów na przesyłkę przywiezioną przez 175 tirów. Może być problem z postawieniem tego na półce.

Gmail Tap - klawiatura z alfabetem Morse'a Gmail Tap - klawiatura z alfabetem Morse'a fot. Google

Gmail Tap - wygodna klawiatura alfabetem Morse'a

Klawiatura Cię przeraża? Za dużo przycisków? Google proponuje proste rozwiązanie - używaj tylko kropki i kreski. Starego i niezawodnego alfabetu Morse'a

Wbrew pozorom to nie takie głupie - osoby chcące nauczyć się alfabetu Morse'a na pewno chętnie by z tego skorzystały.

Google Street Roo Google Street Roo fot. Google Blog Australia

Google Street w Australii

Australijski Google Blog z pełną powagą poinformował, że ponieważ w Australii brakuje dróg, samochody i rowery z kamerami nie mają zastosowania. Dlatego zostanie przemianowany na Google Street Roo, a zdjęcia będą robić specjalnie wyposażone kangury.

Google Weather Control Google Weather Control fot. Google

Kotroluj pogodę

Dotychczas w Google dało się tylko sprawdzić pogodę. Nowa funkcja umożliwi jej zmianę. No bo czemu nie - wiadomo powszechnie, że Google może wszystko?

Gmail Motion Gmail Motion fot. Google

Gmail Motion sterowany ruchem

A to już zeszłoroczny żart. Film z nowa funkcją do Gmaila obiegł internet - w końcu kto nie chciałby sterował pocztą za pomocą ruchów rąk. No kto? Cóż, pewnie dlatego nie ma tej funkcji.

Google Autokompleter Google Autokompleter fot. Google

Kto odpowiada za dopiski

I kolejny filmik z 2011 r. Zastanawialiście się, skąd biorą się słowa, które Google uzupełnia automatycznie, gdy szukamy jakiegoś hasła. Odpowiadają za to autokompleterzy.

Top 5 filmów z YouTube z 1911 r. Top 5 filmów z YouTube z 1911 r. fot. YouTube

100 lat YouTube

Youtube postanowił przekonać wszystkich, że ma ponad 100 lat. W tym celu zamieścił wideo zawierające top 5 ulubionych filmów internautów z 1911 roku. Łatwo rozpoznacie w nich nawiązania do znanych memów.

Google Translate dla zwierząt Google Translate dla zwierząt fot. Google

Google Translate tłumaczy wszystko

Tłumacz Google radzi sobie mniej więcej z każdym językiem. Więc czemu nie przystosować go do rozmów ze zwierzętami. Taki pomysł miało Google rok temu.

Więcej o: