Jeśli nie Instagram, to co? Ponad 10 zamienników, nie tylko dla iOS

Nie da się ukryć, że Instagram jest "in", "trendy" albo po prostu "na czasie" i "modny". Ale może niektórzy z Was mają już dość podobnych do siebie jak dwie krople wody fotografii znajdowanych na Faceboooku? Albo znudziły się Wam filtry dostępne w tej aplikacji? Jeśli jednak nadal bawi Was przerabianie zrobionych komórką fotografii, mam kilka propozycji innych aplikacji.

Instagram to aplikacja do tworzenia zdjęć na wzór kultowych polaroidów i publikowania ich w sieci. Jest oficjalnie dostępny na iOS i od niedawna na Androida, natomiast użytkownicy Windows Phone mogą korzystać z nieoficjalnej aplikacji Instacam.
Pixlr-o-matic Pixlr-o-matic Pixlr-o-matic

Pixlr-o-matic

Aplikacja bardzo podobna do Instagrama - pozwala na dodanie filtrów w stylu retro do nowych lub uprzednio zrobionych zdjęć. Miłośnicy tworzenia niepowtarzalnych fotografii będą mieli z czym eksperymentować, bowiem do wykorzystania jest ponad 100 efektów, 280 warstw wierzchnich oraz prawie 200 ramek do zdjęć - twórcy chwalą się liczbą 5 milionów możliwych kombinacji.

Pixlr-o-matic występuje też jako strona www, gdzie można załadować zdjęcie z dysku lub kamerki internetowej. Znajdziemy tam też wersję do pobrania oraz aplikacje sieciowe dla Facebooka i przeglądarki Chrome.

Wersja na urządzenia z systemem: Android, iOS (iPhone, iPad).

Cena: darmowa na oba systemy, a na iOS dodatkowo wersja "plus" za 0,79 euro.

Fhotoroom Fhotoroom Fhotoroom

Fhotoroom

Jedna z najlepiej ocenianych aplikacji z filtrami dla telefonów z systemem Windows Phone. Fhotoroom to jednocześnie prawdziwy kombajn, nie tylko pozwalający na dodanie filtrów, ale także na poprawienie parametrów zdjęcia już w momencie jego robienia. Na pewno docenią ją nie tylko miłośnicy szybkich fotek "na Fejsa"

Wersja na urządzenia z systemem: Windows Phone.

Cena: darmowa.

Camera Effects na Windows Phone Camera Effects na Windows Phone Camera Effects na Windows Phone

Camera Effects

Jeśli Fhotoroom przeraża Was liczbą możliwości, to może spodoba się Wam Camera Effect - prostszy, pozwalający na dodanie kilku efektów (np. udającego prace Andy'ego Warhola) i szybkie opublikowanie zdjęcia na Facebooku czy Twitterze.

Wersja na urządzenia z systemem: Windows Phone.

Cena: 1,49 dolara i możliwość przetestowania za darmo

Uwaga, na Androida jest aplikacja o identycznej nazwie i dość podobnym działaniu.

Cartoon Camera na Androida Cartoon Camera na Androida Cartoon Camera na Androida

Cartoon Camera

Jeśli macie dość poważnych filtrów, stylizujących zdjęcia na stare, zleżałe fotografie, może zainteresują Was aplikacje robiące ze zdjęć komiksy.

Cartoon Camera na Windows Phone to prosta aplikacja, pozwalająca w czasie rzeczywistym dodać kilka filtrów, które nadadzą zdjęciom komiksowy wygląd - obsługuje tryb portretowy i panoramiczny.

Podobnie działa jej odpowiednik na Androida - efekty komiksowe powstają głównie przez pogrubienie krawędzi przedmiotów - tu również już w chwili robienia zdjęcia można zobaczyć, jak będzie wyglądać.

Wersja na urządzenia z systemem: Windows Phone, Android

Cena: 0,99 dolara (WP), darmowa na Androida (jest też wersja Pro za 5,39 zł)

Halftone Halftone Halftone

Halftone

Halftone nie tylko pozwala na nadanie zdjęciom komiksowego wyglądu, ale także ułożenie ich w panelach, dodanie ramek i dymków. Jeśli chcecie zrobić komiks o wakacyjnym wyjeździe, to dobrze trafiliście.

Aplikacja wyraźnie rozwija skrzydła na iPadzie, gdzie można wygodniej edytować stronę przygotowywanego komiksu.

Wersja na urządzenia z systemem: iOS (iPhone, iPad).

Cena: 0,79 euro.

Fantasia Painter Fantasia Painter Fantasia Painter

Fantasia Painter

Fantasia Painter to aplikacja dla tych, którym nie wystarczy kliknięcie "dodaj filtr", ale chcą sami nanieść go na fotografię, w określonych miejscach. Na zdjęciu można użyć jednego z 28 pędzli, a efekt, który uzyskamy będzie zależny m.in. od szybkości i kierunku malowania. Ponad 45 efektów, w tym możliwość stworzenia ołówkowego szkicu lub nakładania makijażu.

Wersja na urządzenia z systemem: Windows Phone.

Cena: darmowa.

picplz picplz picplz

picplz

Picplz przez długi czas zastępował Instagrama użytkownikom gadżetów z Androidem. Ma spory zestaw filtrów i własną sieć społecznościową. Jego przewagą nad Instagramem jest możliwość tworzenia memów, rysowania na fotografiach, dodawanie naklejek i dzielenie się fotografiami na Dropboksie.

Wersja na urządzenia z systemem: Android, iOS (iPhone).

Cena: darmowa.

Cinemagr.am Cinemagr.am Cinemagr.am

Cinemagr.am

Właściwie wykraczamy już poza sferę fotografii, bowiem ta aplikacja pozwala na stworzenie animowanych obrazów - choć też nie do końca. Na początku kręci się krótki filmik a później użytkownik sam definiuje, która część obrazu ma pozostać ruchoma, a która będzie nieruchoma, jak na fotografii. Możliwe jest także zaaplikowanie filtrów.

Wersja na: iOS (iPhone). W przygotowaniu wersja na Androida

Cena: darmowa.

Tak wygląda przykładowy cinemagraph:

fot: jamescinemagraphs.imgur.com/cinemagraphs

Streamzoo Streamzoo Streamzoo

Streamzoo

Streamzoo z początku wydaje się aplikacją bardzo podobną do wszystkich innych klonów Instagrama - ma 14 filtrów, 15 ramek i 6 formatów, do jakich można przyciąć zdjęcia. Jednak rozwinięto bardzo aspekt związany z sieciami społecznościowymi - za każdym razem, gdy nasze zdjęcie zostanie skomentowane, polubione lub ktoś zacznie śledzić nasz profil, dostaniemy punkty, które pozwolą ścigać się ze znajomymi na tablicach wyników.

Wersja na urządzenia z systemem: Android, iOS (iPhone).

Cena: darmowa.

Flickr na Windows Phone Flickr na Windows Phone Flickr na Windows Phone

Flickr

Oficjalna aplikacja serwisu Flickr nie ma ma może aż tylu filtrów (zaledwie kilka), co niektóre tu wymienione. Jednak integrując się z naszym kontem na tym serwisie pozwala na łatwe robienie zdjęć w wysokiej rozdzielczości, wysyłanie na nasz profil, gdzie są katalogowane według dat. Można je też przeglądać z poziomu aplikacji - także na pełnym ekranie. I dostępna jest aż na trzy systemy operacyjne.

Wersja na urządzenia z systemem: Android, iOS (iPhone) oraz Windows Phone.

Cena: darmowa.

Więcej o: