Google TV rozebrane do naga

Podczas gdy cały świat zastanawia się, czy Google TV ma sens, czy też nie niektórzy specjaliści wzięli sobie za zadanie przebadac sprawę bardziej dogłębnie... i rozebrać Set-top box Logitecha na kawałki.

Logitech Revue Logitech Revue fot. ifixit.com

Logitech set-top box w pudełku

Pełna fotograficzna relacja została opublikowana na łamach serwisu ifixt.com. Prezentujemy zaledwie jej wycinek.

Logitech Revue w opakowaniu handlowym. W środku znajduje się set-top z procesorem Atom, oraz specjalna klawiatura, pozwalająca na sterowanie urządzeniem.

Logitech Revue Logitech Revue fot. ifixit.com

Pierwsze śrubki ustapiły

Logitech Revue został wyposażony w dwa gniazda HDMI, dwa USB 2.0, gniazdo sieciowe, oraz SPDIF. Pod gumowymi nóżkami ukryte były śrubki mocujące. Po ich zerwaniu gumek wystarczy odkręcić i podważyć plastikowe zatrzaski rozsiane po całym obwodzie.

Logitech Revue Logitech Revue fot. ifixit.com

Sezamie otwórz się!

Obudowa staje otworem. W środku znajduje się niebieska płyta główna i sporych rozmiarów wiatrak wentylujący radiator i wyrzucający rozgrzane powietrze przez specjalne szczeliny w obudowie.

Chłodzenie set-top boxa

Logitech Revue Logitech Revue fot. ifixit.com

Płyta główna

Widniejące na płycie głównej logo producenta zdradza, że sprzęt wyszedł z fabryki Gigabyte'a. W okolicach "środka" znajduje się radiator. Jak podają eksperci z ifixit.com w środku obudowy znajduje się bardzo dużo pustego miejsca. Z całą pewnością nie chodzi o nonszalancję projektantów lub walory estetyczne, a odpowiednią wentylację. Daleko jednak set-topowi Logitech a do miana małego, a już na pewno nie w konkurencji z "upchniętym" ciasno AppleTV.
Logitech Revue Logitech Revue fot. ifixit.com

Moduł Wi-Fi

Moduł Wi-Fi został wpięty bezpośrednio w płytę główną za pomocą złącza antenowego.

Jak można teraz z łatwością zauważyć, moduł został wykonany przez firmę AzureWave i jest zgodny ze standardami sieci b, g, oraz n. Pod nalepką znajduje się układ Atheros AR9271, samodzielnie obsługujący sieć bezprzewodową, bez dodatkowego obciążania płyty głównej. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

Moduł Wi-Fi

Logitech Revue Logitech Revue fot. ifixit.com

Procesor

Po odkręceniu czujników podczerwieni i transmitera odpowiadającego za komunikację z klawiaturą można wyjąć płytę główną z obudowy. Dopiero wtedy możliwe staje się zdjęcie radiatora i obejrzenie procesora. Pod metalową "kratką" pracuje Intel Atom CE4150, o taktowaniu 1,2 GHz.

Logitech Revue

Ponadto, na płycie głównej znaleźć można także osiem 1 GB pojemności kości pamięci SDRAM DDR3, oraz dwie kości pamięci flash - 1 GB (Samsung) i 4 GB (Hynix).

Logitech Revue Logitech Revue fot. ifixit.com

Razem ale osobno

A tak wygląda rozłożony set-top box Logitech Revue. Teraz nie tylko wiecie jak to działa, ale także co jest w środku. Możecie więc oszczędzić nieco pieniędzy, jednocześnie zaspokajając ciekawość i nie rozkręcać swojej wersji.

Jeśli chodzi o same "wnętrzności"... nie jest to szczyt możliwości. Porównywalne podzespoły mógłby mieć dobry netbook sprzed roku lub dwóch.

 

[via ifixit.com]

Łukasz Cichy

Więcej o: