CES 2011: gogle, tablety, gadżety i inna elektronika

W Las Vegas rozpoczęły się targi elektroniki użytkowej CES. Jakie urządzenia można było obejrzeć pierwszego dnia?

Śnieżne gogle z kamerą HD?

Czemu nie - dla miłośników sportów zimowych w sam raz. Firma Liquid Image od dawna produkuje najprzeróżniejsze gogle, także do nurkowania. Cena tego modelu to około 400 dolarów.

iPhone`owy antyradar

Podpinane pod iPhone'a urządzenie, które poinformuje o pobliskich fotoradarach i innych czających się na kierowców urządzeniach

Każdy ma jakiś Tablet

Nastała era tabletów. Każdy chce się załapać na wywołaną przez iPada modę, więc swoje tablety przywieźli na targi różni producenci.

Tablet Lenovo

Lenovo zaprezentowało tablet, który dla odmiany z jednej strony jest pomarańczowy.

Tablet firmy Motion

Motion przywiozło tablet kierowany do zastosowań biznesowych: oprócz oczywistego ekranu dotykowego, urządzenie może współpracować z czytnikami kodów kreskowych i kart płatniczych. Zamiast kasy?

Tablet Asusa

Asus zaprezentował Eee Pad Transformer, tableto-laptop z odpinaną klawiaturą. Wygląda znajomo? Na wierzchu 10 calowy ekran, w środku procesor Nvidia Tegra i 512 MB lub 1 GB pamięci Ram i system operacyjny Android

Kieszonkowy projektor iGo Pocket Projector UP-2010

Po co nosić ze sobą laptopa czy tablet, skoro można wyświetlić zdjęcia lub filmy prosto na ścianie?

Termostat Trane ComfortLink II

Gadżet z domu przyszłości: urządzenie jest częścią systemu umożliwiającego sterowanie temperaturą w każdym z pomieszczeń budynku czy mieszkania.

Podwodna kamera HD

To niestety nie jest mini-działko laserowe, a kamera, która jest w stanie wytrzymać zanurzenie do 18 metrów.

Stacja dokująca Power Slice

Stacja dokująca PowerSlice firmy Fuse ma jedną zasadniczą cechę nad innymi stacjami dokującymi: klient sam wybiera, jakie gniazda zostaną w niej umieszczone. Dzięki temu można ładować na raz kilka urządzeń, z których rzeczywiście często korzystamy.

Zewnętrzne baterie Mophie

Przenośne sprzęty Apple nie słyną z najmocniejszych baterii na świecie - te zewnętrzne baterie znajdujące się w obudowach firmy Mophie, mają zwiększyć czas życia urządzenia bez ładowania nawet trzykrotnie.

Ciśnieniomierz do iPhone`a

Ciśnieniomierz, który podłącza się do iPhone'a, a wyniki można przesłać siecią lekarzowi. Może nie jest na tyle poręczny, aby nosić go ciągle przy sobie, ale to zawsze jedno urządzenie o którego ładowaniu trzeba pamiętać mniej.

Dowiedz się więcej o targach CES 2011

Więcej o: