Panasonic zaprezentował trzy tablety - 10-, 7- i 4-calowe. Zwłaszcza ten ostatni przykuwa wzrok, ponieważ wymiarami do złudzenia przypomina smartfona.
Tablety Panasonika działają pod kontrolą Androida 2.2 ze specjalną nakładką. Ich cechą charakterystyczną jest to, że mogą być wykorzystywane jako pilot do telewizora Panasonic Viera, producent zapowiada także, że będą dawały dostęp do usług w chmurze. Co je wyróżnia od innych tabletów?
Na przykład fakt, że na początku łączyć się z Internetem będą wyłącznie za pośrednictwem Wi-Fi. We wszystkich modelach znajduje się wyjście HDMI, a w wersjach 10- i 7-calowych znajdziemy także porty USB.
Lenovo już podczas zeszłorocznego CES-u zaprezentował hybrydowy komputer IdeaPad U1, składający się z tabletu LePad oraz obudowy. Teraz urządzenie ma trafić na rynek (na początek chiński). Tablet LePad działa pod kontrolą Androida, ale aplikacje na niego nie pochodzą ze sklepu z aplikacjami Google. Ze względu na napiętą sytuację między amerykańskim koncernem a władzami Państwa Środka dostęp do Android Market jest w Chinach dość ograniczony, dlatego programu na LePada można pobierać ze specjalnego sklepu Lenovo.
Sam LePad wyposażony został w 10,1" ekran oraz procesor Qualcomm Snapdragon taktowany zegarem 1,3 GHz. System operacyjny to Android w wersji 2.2 (Froyo). Dlaczego został przez nas wyróżniony? Ze względu na możliwość "zadokowania" do obudowy, która tworzy z niego komputer z pełnowymiarową klawiaturą, działający pod kontrolą Windows 7.
Nowy tablet Motoroli wart jest uwagi z kilku względów. Przede wszystkim dlatego, że będzie to jedno z pierwszych urządzeń z Androidem 3.0, systemu operacyjnego stworzonego z myślą o tabletach. Po drugie dlatego, że zastosowano w nim bardziej wydajne podzespoły - na przykład dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2.
Mieliśmy okazję zobaczyć na żywo demonstrację Androida 3.0 na Xoomie i trzeba przyznać, że zapowiada się całkiem nieźle. Niestety, nie wiadomo dokładnie czy i kiedy tablet będzie dostępny poza granicami USA.
Playbook to tablet RIM, producenta BlackBerry. Podobnie jak telefon, prezentowany jest raczej jako "urządzenie biznesowe". Pierwszą cechą która zwraca uwagę jest nowy system operacyjny - QNX, pozostałe parametry są raczej standardowe (ekran o przekątnej 7", procesor 1GHz).
Playbooka można zsynchronizować ze smartfonem BlackBerry i przesyłać między urządzeniami dane takie jak kalendarz, książka adresowa czy lista zadań do wykonania.
Jeden z czterech modeli tabletów zaprezentowanych na tegorocznym CES-ie przez Asusa. Eee Pad Transformer wyposażony został w 10-calowy wyświetlacz, dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 oraz 1 GB pamięć RAM (inną opcją jest 512 MB RAM). System operacyjny to najnowsza wersja Androida 3.0 Honeycomb.
Wyjątkowość tabletu Asusa polega na tym, że podobnie jak w przypadku LePada Lenovo można przekształcić go w netbooka. Stacja dokująca do Eee Pad Transformer obejmuje pełną klawiaturę QWERTY oraz touchpad. Po wpięciu tabletu do doka można przedłużyć czas pracy z 8 do 16 godzin.