XPRT, Photon 4G, Titanium i Triumph - cztery cuda Motoroli?

Amerykański koncern Motorola zaprezentował niedawno cztery modele nowych smartfonów - XPRT, Photon 4G, Titanium i Triumph. Jest na co czekać?
Motorola XPRT Motorola XPRT fot. Motorola

Motorola XPRT

Motorola XPRT to aparat niezwykle zbliżony do znanego skądinąd modelu DROID Pro, z tą drobną różnicą, że XPRT wyposażony został w nieco pojemniejszą baterię (1860mAh), która pozwala użytkownikowi na dłuższą pracę bez konieczności poszukiwania gniazdka i nieco, oraz przeszedł subtelną operację plastyczną.

Wewnątrz znajdziemy identyczne elementy, jak w przypadku DROIDa - procesor o taktowaniu 1GHz, 2GB wewnętrznej pamięci ROM, 512MB RAMu, 3,1 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320x480 pikseli (HVGA), oraz gniazdo kart SD, obsługujące nawet 32GB dodatkowej pamięci. Ponadto oczywiście moduł 3G, Wi-Fi/n, Bluetooth 2.1, GPS, oraz obsługę CDMA, przydatną podczas podróży do USA.

Całość działa w oparciu o system operacyjny Android 2.2 Froyo.

Motorola Photon 4G Motorola Photon 4G fot. Motorola

Motorola Photon 4G

Photon 4G to bezpośredni następca koncepcji modelu Atrix. Model został jednak odrobinkę wzmocniony. Wewnątrz znajdziemy układ Nvidia Tegra 2, który z pewnością pozytywnie wpłynie na możliwość zarówno odtwarzania materiałów wideo jak i jakość gier.

Photon 4G wyposażono w duży, 4,3 calowej przekątnej ekran, oraz 8 megapikselowy aparat z możliwością nagrywania w jakości 720p, oraz wyświetlania na telewizorze za pośrednictwem kabla HDMI, oraz komplet łączy w tym 3G i 4G. Telefon może posłużyć jako punkt dostępowy do Internetu dla aż ośmiu innych aparatów jednocześnie.

Telefon działa w oparciu o system Android 2.3. W USA ma być dostępny jeszcze tego lata.

Motorola Titanium Motorola Titanium fot. Motorola

Motorola Titanium

Titanium jest modelem zbliżonym do telefonu XPRT, ale o zdecydowanie innym charakterze. Motorola postanowiła dostosować konstrukcję do wymagań wojska. Titanium spełnia wymogi certyfikatu 810G, który określa odporność na działanie pyłów, zderzeń, wibracji, zmiennego ciśnienia, promieniowania, oraz skrajnych temperatur.

Niestety, dodatkowa wytrzymałość telefonu została osiągnięta kosztem podzespołów. Aparat wyposażono w 5 megapikselowy aparat, 2GB wewnętrznej pamięci, łącze WiFi/g, GPS, Bluetooth 2.1 i gniazdo kart pamięci microSD i pojemną baterią (1820 mAh).

Aparat waży około 147 gramów i mierzy 62,2mm szerokości x 119,7mm długości x 13,5mm grubości.

Motorola Triumph Motorola Triumph fot. Motorola

Motorola Triumph

Motorola Triumph to próba zamachu na supercienkie smartfony zdobywające rynki i serca użytkowników. Triumph ma zaledwie 10mm grubości, waży 143 gramy i wyposażony jest w 1GHz procesor, wsparty przez system Android 2.2 Froyo.

Dodatkowo, w Triumphie znajdziemy 4,1 calowej przekątnej dotykowy wyświetlacz o relatywnie wysokiej - bo aż 800 x 400 pikseli (WVGA) - rozdzielczości i dwie kamery - VGA z przodu i 5 megapikselową, zdolna do nagrywania w jakości 720p z tyłu. Głównym orężem Triumpha ma być jego skąpa estetyka i duży wyświetlacz. Podoba Wam się?

Wszystkie telefony w pierwszej kolejnością wejdą na rynek amerykański.