55 cali OLED w 2012?

Cienkie i elastyczne wyświetlacze to przyszłość. LG planuje zostać poważnym graczem w jej tworzeniu.

Zalety ekranów OLED są oczywiste - lepszy czas reakcji, lepszy obraz, duży kontrast, możliwość tworzenia bardzo cienkich czy nawet elastycznych wyświetlaczy, etc. Telemaniacy muszą jednak jeszcze trochę poczekać na rewolucję, bo technologia ta jest póki co droga. LG najwyraźniej nie patrzy na koszty i ma plan, aby przyspieszyć moment, w którym duże ekrany OLED trafią pod nasze dachy, a przynajmniej na witryny sklepowe.

Jeszcze w tym roku do sprzedaży ma trafić 31-calowy telewizor wykonany w tej technologii. Jego cena jednak nie nastraja optymizmem - 9 tysięcy dolarów. Są jacyś chętni? Co ciekawe, Samsung planuje testy 32-calowych wyświetlaczy dopiero na drugą połowę 2012 roku. Do tego czasu LG chce wprowadzić ekrany o przekątnej 55 cali, co zdaje się być bardzo odważnym posunięciem. Koreańska firma zdaje sobie jednak z tego sprawę i początkowo liczba urządzeń będzie ograniczona, dopiero za jakiś czas LG planuje wprowadzić swoje produkty do masowej sprzedaży.

Czy LG faktycznie za rok zaprezentuje 55 calowy ekran OLED, który będzie godny uwagi? Czas tak naprawdę pokaże, jeśli jednak tak się stanie, to będzie to produkt skierowany do bardzo bogatych klientów. Zwykli śmiertelnicy będą musieli jeszcze poczekać, aż technologia ta rozwinie się, a producenci zaczną ponosić mniejsze koszty w związku z wprowadzaniem jej na rynek. Prawdopodobnie nastąpi to w momencie, kiedy wygasną wszystkie patenty.

[za: 2dayBlog ]

Więcej o: