BlackBerry przedstawia pięć przyspieszonych smartfonów

Podczas oficjalnej premiery w Londynie BlackBerry zaprezentowało trzy nowe modele smartfonów. Wszystkie działają w oparciu o siódmą odsłonę systemu operacyjnego producenta.

Zaskoczenia jednak nie było. Specyfikacje oraz zdjęcia wszystkich trzech pojawiły się już w Internecie w połowie stycznia 2011 roku . Wszystkie trzy wyciekły do sieci

BlackBerry Bold (9900/9930 Bold Touch) - jest najbardziej zaawansowanym technicznie modelem. Jest też najcieńszy. Mierzy zaledwie 10,5 mm. Na wyposażeniu znalazł się 2,8-calowy dotykowy wyświetlacz pojemnościowy, klawiatura QWERTY, 5 Mpix aparat fotograficzny, technologia zbliżeniowa NFC, oraz system operacyjny BlackBerry 7.

BlackBerry Torch 2 (9810) - następca modelu Torch 9800, którego mieliśmy już okazję testować . Jak się okazuje, nowa Pochodnia również należy do tak zwanych sliderów, czyli telefonów z wysuwaną klawiaturą. Wewnątrz obudowy ze szczotkowanego aluminium znalazł się procesor taktowany zegarem 1,2 GHz, wyświetlacz pojemnościowy o przekątnej 3,2", 8GB wbudowanej pamięci, 5 Mpix aparat oraz BlackBerry OS 7.

BlackBerry Torch (9860/9850) to trzeci z zaprezentowanych dziś telefonów. Uwagę przyciąga delikatnie wygięta linia, 3,7-calowy wyświetlacz dotykowy i brak fizycznej klawiatury. Torch również działa pod kontrolą BlackBerry OS 7. W środku znajduje się 5 Mpix aparat i procesor taktowany zegarem 800 MHz.

Według BlackBerry polscy operatorzy już testują nowe BlackBerry. Nie wiadomo tylko czy jest na co czekać. Różnicę między systemem operacyjnym BlackBerry 6 a BlackBerry 7, eksperci porównują do przesiadki z systemu Android 2.2.3 na 2.2.4. Ogólnie jednak telefony zostały względem swoich poprzedników wzmocnione, przyspieszone, a pamięć podręczna powiększona.

W trakcie konferencji dało się odczuć, że RIM duży nacisk kładł także na swój autorski komunikator BlackBerry Messenger, którego rzesza użytkowników, według zapewnień producenta, sięga aż 67 milionów osób.

dane dostarcza:

embed
Więcej o: