Apple blokuje dystrybucję 10,1" tabletu Samsung Galaxy Tab w Europie

Niemiecki sąd przychylił się do wniosku Apple i zakazał dystrybucji 10-calowego tabletu Samsunga na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej z wyjątkiem Holandii. Amerykański producent twierdził, że Samsung naruszył jego własność intelektualną, ponieważ Samsung Galaxy Tab 10,1" do złudzenia przypomina iPada.

Informacja ta zauważona została przez Floriana Muellera, który całą sprawę opisał na swoim blogu .

Apple twierdził, że tablet Galaxy Tab narusza różne własności intelektualne należące do koncernu z Cupertino; twierdzenie takie uznane zostało przez sąd w Dusseldorfie. Decyzją sądu dystrybucja 10-calowego Galaxy Taba ma być wstrzymana w całej Unii Europejskiej (wyjątkiem jest Holandia, ale Florian Mueller przypuszcza, że wkrótce także tam zostanie złożony odpowiedni wniosek). Oprócz tego Samsungowi może grozić kara do 250 tysięcy euro za każde naruszenie własności intelektualnej Apple, lub kara więzienia dla kierownictwa Samsunga, jeśli naruszenia dalej będą się powtarzać.

Serwis The Next Web zauważa, że decyzja niemieckiego sądu nie oznacza jeszcze, że 10-calowy tablet Samsunga nie pojawi się w Europie. Niemieckie prawo wymaga, aby pozwany udowodnił, że jest w stanie wygrać kolejną sprawę o naruszenie patentów. Zakaz dystrybucji nowego tabletu Samsunga będzie obowiązywać od razu w Niemczech; Mueller zauważa jednak, że aby decyzja sądu obowiązywała w pozostałych krajach członkowskich, niezbędne będzie wniesienie podobnych skarg we wszystkich krajach. "Prawdopodobnie to czysta formalność", czytamy na jego blogu.

Wcześniej Apple wniósł podobny pozew przeciw Samsungowi w Australii. W efekcie koreański producent zmuszony był opóźnić premierę Galaxy Taba II w tym kraju.

Pisaliśmy dzisiaj, że hegemonia iPada może być złamana jedynie w Europie , jeśli tylko obniżą ceny tabletów.

Konkurenci Apple musi skupić w swoich produktach odpowiednie treści, atrakcyjną cenę i właściwą strategię sprzedaży. Póki co nie ma nikogo kto oferowałby wszystkie trzy naraz

stwierdziła Sarah Rotman Epps z firmy Forester. No cóż. W przypadku Samsunga najwyraźniej nie skończy się wyłącznie na obniżeniu ceny lub uruchomieniu kolejnych punktów sprzedaży.

A jeśli czekaliście na 10-calową wersję Galaxy Taba z Androidem 3.0 , to pozostaje wam uzbroić się w cierpliwość.

Więcej o: