Windows Phone Mango spodoba się graczom

Microsoft wyciąga wnioski z tego, co robi konkurencja.

Gry wideo stają się coraz bardziej popularne. Mało tego, są obecnie najlepiej sprzedającymi się aplikacjami w Apple App Store . Nic więc dziwnego, że i Microsoft będzie próbował na nich zarobić w świecie telefonii komórkowej. O tym, że system operacyjny Windows Phone będzie zintegrowany z usługą Xbox Live wiemy już od jakiegoś czasu. W trakcie targów Gamescom, Microsoft ujawnił jednak sporo informacji na temat tego, jak całość będzie wyglądała.

Wiadomo między innymi, że w smartfonach z WP7 zobaczymy awatary znane z konsoli Xbox 360. Będą one mogły zbierać specjalne nagrody mające być odpowiednikiem konsolowych osiągnięć. W tym przypadku będą to jednak między innymi elementy ubioru, którymi będzie można ozdobić swojego awatara. Będzie on także zdobywał specjalne przypinki, które doczepimy do jego wirtualnych ubrań. Już jeden rzut oka na taką postać powinien wystarczyć, by ocenić jak dobrym graczem jest posiadacz wybranego telefonu.

Amerykańska firma zdradziła również, że gry na Windows Phone 7 będą miały dodatki, w których będzie można nabyć wirtualne przedmioty za prawdziwą gotówkę - Punkty Microsoftu. Zapowiedziano także, że udostępniona zostanie szeroka paleta opcji w kategorii kontroli rodzicielskiej.

Na sam koniec ujawniono natomiast listę kilkunastu nowych gier, które będzie można pobrać na urządzenia działające pod kontrolą Windows Phone Mango. Są to: Beards & Beaks: Cave Area, Bug Village, Burn the Rope, Chickens Can't Fly, Collapse, Gravity Guy, Farm Frenzy 2, Fight Game Rivals, IonballEX, Kinectimals Mobile, Mush, Orbital, TextTwist 2 oraz Toy Soldiers Boot Camp.

Ostatnią ciekawostką była zapowiedź pierwszej gry przeznaczonej dla pełnoletnich miłośników elektronicznej rozrywki. Będzie nią Splinter Cell: Conviction, którego premierę ustalono na jesień tego roku.

Choć liczba zapowiedzianych produkcji nie szokuje, to widać, że Microsoft poważnie podchodzi do tematu grania na smartfonach z Windows Phone 7. Wielbiciele gier mają więc czego wypatrywać. Pewne obawy może jedynie budzić fakt, iż mniej więcej to samo amerykańska firma mówiła już kilka razy o Games for Windows Live. Inicjatywa ta nadal nie może jednak złapać wiatru w żagle. Czy będzie tak i tym razem?

Więcej na temat wszystkich zapowiedzianych gier można przeczytać na oficjalnym blogu Windows Phone .

Więcej o: