Microsoft klasyfikuje użytkowników poczty

Na potrzeby reklamy nowych funkcji serwisu pocztowego Hotmail, firma Microsoft przygotowała ciekawą statystykę zachowań użytkowników poczty.

Ponad 18% użytkowników nie organizuje poczty w żaden sposób. Większość wiadomości (57%) pozostajew skrzynce wiadomości przychodzących. Corocznie do takich użytkowników trafia średnio około 9 tysięcy wiadomości, z czego w skrzynce wiadomości przychodzących pozostaje średnio 316. Tych użytkowników Microsoft nazwał "pilers" (układacze w stosy).

53% użytkowników to kasowacze ("deleters") -  78% e-maili trafia do kosza, w tym trzy na dziesięć - bez czytania. Pomimo tego w ich skrzynkach czeka średnio 97 wiadomości.

26% użytkowników Hotmaila archiwizuje połowę (53%) swoich wiadomości, rozrzucając je po odpowiednich folderach za pomocą zdefinionwanych w systemie reguł. Średnio w skrzynce wiadomości przychodzących mają oni 138 wiadomości. To "archiwiści" ("filers").

Doradcy od wydajności pracy i zarządzania swoim czasem promują podejście "inbox zero" - zajmowanie się przychodzącymi wiadomościami na bieżąco, ale jak jak widać, podejście to nie jest popularne. Do żadnej z powyższych grup nie zakwalifikowało się tylko 3% użytkowników Hotmaila.

[za Wired ]

Więcej o: