Dane WikiLeaks zniszczone

Daniel Domscheit-Berg, były rzecznik WikiLeaks i jeden z założycieli OpenLeaks, stwierdził, że zniszczył należące do organizacji Juliana Assange'a dane, przekazane przez informatorów.

WikiLeaks to organizacja zbierająca tajne dokumenty wykradzione z instytucji i firm przez niezależnych informatorów i publikująca je w Internecie. Daniel Domscheit-Berg był jednym z członków WikiLeaks i rzecznikiem organizacji, jednak po konflikcie z liderem, Julianem Assange, odszedł, zabierając ze sobą archiwum 3500 wykradzionych dokumentów.

Jak ostatnio oświadczył Domscheit-Berg, archiwum zawierające dokumenty Bank of America, rządową amerykańską listę osób nie dopuszczanych do samolotów pasażerskich, oraz inne, nie określone dokładniej, zostało zniszczone, gdyż współpraca informatorów z Julianem Assange nie gwarantowała im bezpieczeństwa.

Po konflikcie z Assangle'em, Domscheit-Berg wraz z częścią współpracowników WikiLeaks założyli konkurencyjne OpenLeaks, jednak serwis nie udostępnił jeszcze żadnych dokumentów.

[za Der Spiegel ]

Więcej o: