Smartfon z logiem Yahoo!

Rywalizacja na rynku nowoczesnych telefonów komórkowych trwa w najlepsze. Do gry wchodzi nowy gracz.

Za sprawą SoftBank już lada chwila do japońskich sklepów trafi smartfon z logotypem Yahoo!. Od razu rodzi się podejrzenie, iż jest to próba podjęcia walki z Google. Byłoby to oczywiste, gdyby nie fakt, że telefon Yahoo! pracuje na systemie Android w wersji 2.3.

Naturalnie trudno było spodziewać się innego rozwiązania w sytuacji, kiedy system Google jest najbardziej elastyczny i, w przeciwieństwie do na przykład iOS, może być instalowany na urządzeniach różnych marek. Nie mając wyrobionej pozycji na rynku nieopłacalne byłoby również tworzenie na szybko nowego systemu operacyjnego.

Telefon powstał w oparciu o model Sharp Aquos 009SH. Posiada 4-calowy ekran QHD o rozdzielczości 960x540, obsługuje standardy CDMA i GSM, ma wbudowaną kamerę 8 megapikseli, Bluetooth, WiFi, cyfrowy tuner telewizyjny oraz czytnik microSD.

Pojawienie się na obudowie smartfonu logotypu Yahoo! można tłumaczyć aplikacjami, które są na nim fabrycznie zainstalowane. Łącznie jest ich 13. Dodatkowym bonusem jest możliwość korzystania z oferty Yahoo! Premium za darmo przez 2 lata. Normalnie usługa ta kosztuje około 13 zł miesięcznie.

Pojawienie się na rynku japońskim telefonu Yahoo! jest pewnym zaskoczeniem, tym bardziej biorąc pod uwagę, iż korzysta on z systemu operacyjnego konkurencji. Jak widać, coraz więcej firm stara się znaleźć swoje miejsce na rynku mobilnym i czasami muszą się one liczyć z pewnymi ustępstwami. Póki co, trudno powiedzieć czy jest to sprawdzanie rynku przez Yahoo!, czy też może część większego planu.

[za: geek.com ]

Więcej o: