Produkcja iPhone'a 5 rozkręca się

Do sieci trafiło także zdjęcie, które miało zostać zrobione nowym smartfonem Apple. Dowiedzieliśmy się również, iż amerykańska korporacja pozywa firmę Samsung. Tym razem w Japonii.

W ciągu najbliższych paru tygodni najprawdopodobniej zaleją nas wiadomości na temat iPhone'a 5. Plotkarze twierdzą, że jego oficjalna premiera odbędzie się już pod koniec września, a w sklepach zobaczymy to urządzenie w pierwszym tygodniu października. Oczywiście nie jest to oficjalna informacja rozesłana przez firmę Apple, a jedynie internetowa plotka.

Dziś dołączyła do niej kolejna, mówiąca o rozkręcającej się produkcji iPhone'a 5. Serwis DigiTimes, powołując się na swoje źródła w firmie Foxconn twierdzi, że z taśm montażowych tego producenta codziennie schodzi 150 tysięcy gotowych iPhone'ów 5. Pod koniec września na klientów czekać ma około 5-6 milionów urządzeń. Czy wszystkim chętnym uda się jednak kupić nowy smartfon już w dniu jego premiery? Mając w pamięci kolejki ustawiające się pod sklepami Apple przed rozpoczęciem sprzedaży nowych gadżetów, można podejrzewać, że nie.

Tymczasem serwis Pocket Now opublikował zdjęcie, które ponoć zostało zrobione aparatem fotograficznym wbudowanym w iPhone'a 5. Znaleziono je na łamach serwisu Flickr i jak wynika z towarzyszących mu informacji, zrobiono je na terenie kampusu Apple. Oryginalna fotka miała wymiary 3264x2448. Miałoby to potwierdzać, że w kolejnej wersji iPhone'a znajdzie się aparat z matrycą 8Mpix.

Reuters donosi natomiast, że zaostrza się sądowy spór między Apple i Samsungiem. Obie firmy procesują się już w Niemczech i Holandii. Teraz, pierwsza z nich miała pozwać drugą w Japonii. Apple domaga się wstrzymania sprzedaży smartfonów Galaxy S na terenie Kraju Kwitnącej Wiśni. Żąda również ponad miliona dolarów (100 milionów jenów) odszkodowania od koreańskiego producent. Choć żadna z firm nie skomentowała tej wiadomości, to ponoć pierwsza rozprawa odbyła się wczoraj. Spór dotyczy oczywiście patentów, które rzekomo narusza Samsung.

Więcej o: