Do więzienia za trolling

Brytyjczyk Sean D. został skazany na 18 tygodni więzienia za "trolling". Dwudziestopięciolatek przyznał się do dwóch przypadków wysyłania "obraźliwych" komunikatów przez Internet. Po wyjściu z więzienia pozostanie pod nadzorem prokuratorskim i zostanie objęty pięcioletnim zakazem korzystania z aplikacji społecznościowych (Facebooka, Twittera, Bebo i Myspace). Będzie też musiał informować policję o kupnie każdego telefonu umożliwiającego dostęp do Internetu.

Sean D. zamieścił w Youtube film drwiący ze śmierci 15-letniej Natashy MacBryde, która popełniła samobójstwo rzucając się pod pociąg, w skutek prześladowania przez Internet. Obraźliwy film przedstawiał postać z animowanego filmu dla dzieci - Thomas The Tank Engine (w wersji polskiej "Parowóz Tomek i przyjaciele") z nałożoną twarzą zmarłej. Oprócz tego Sean D. zamieścił obraźliwe uwagi na facebookowej stronie upamiętniającej Natashę MacBryde, gdzie między innymi nazwał ją "puszczalską" (slut ) oraz stwierdził że "zaspała na torach".

Oprócz Natashy MacBride, Sean D. prześladował też w sieci rodziny innych zmarłych i samobójców. Już w 2009 był oskarżany o podobne zachowanie. Brytyjskie prawo nie ma definicji trollingu dlatego Sean D. został skazany za prześladowanie (bullying ) krewnych zmarłych.

Więcej o: