Aktualizuj swoje konto na Twitterze za pomocą Facebooka

Jeśli brakowało Wam do tej pory możliwości aktualizowania swojego konta Twitter za pomocą Facebooka, mamy dla Was dobrą wiadomość - wkrótce ma się to zmienić.

Do tej pory opcja ta była dostępna jedynie dla osób odpowiadających za Facebook Pages - strony marek, firm czy produktów. Zwykli użytkownicy Facebooka byli jednak oficjalnie pozbawieni tej możliwości. Nieoficjalnie było to oczywiście możliwe, konieczne było jednak zastosowanie aplikacji "pośredniczących" między obydwoma serwisami.

Sytuacja ta ma zmienić się już niebawem. Jak podaje serwis ZDnet , szefostwo Facebooka zezwoliło bowiem na aktualizowanie kont Twittera, podłączonych do profili FB, także użytkownikom indywidualnym. Choć jak na razie nie wiadomo kiedy zyskamy taką możliwość, prawdopodobnie jest to raczej kwestia dni, niż tygodni czy miesięcy. Gdy opcja ta zostanie już aktywowana, po wejściu na stronę facebook.com/twitter i połączeniu naszych kont, każda publiczna aktualizacja profilu na Facebooku trafi automatycznie na Twittera.

Dla wszystkich osób korzystających z obydwu serwisów z pewnością będzie to ułatwiająca życie nowinka. Szefostwo Twittera liczy również, że współpraca ta w istotny sposób spopularyzuje ich stronę i przyciągnie do niej nowe osoby. Szkoda tylko, że mimo próśb fanów, Facebook zdecydował się na taki ruch dopiero teraz.

Więcej o: