Internetowy Apple Store już w Polsce

Dziś ruszył oficjalnie internetowy sklep Apple w Polsce. Miłośnicy urządzeń spod znaku jabłka nie muszą już ruszać się z domu aby je kupić.

Apple Online Store znaleźć możecie pod tym adresem . W internetowym sklepie znalazła się oferta najnowszych produktów Apple. Poza MacBookami, iPodami i iPhone'ami można tam znaleźć także oryginalne akcesoria, takie jak etui, ładowarki, kable i inne.

Z okazji otwarcia sklepu, Apple umożliwia także wykonanie darmowego, laserowego grawerunku na nowo zakupionych iPodach i iPadach. Jeśli zaś zdecydujemy się na zakup za ponad 500 złotych, sprzęt przyjedzie do nas za darmo.

Warto także podkreślić, że telefony kupowane w Apple Online Store nie posiadają simlocka. Można z nich więc korzystać u dowolnego operatora telefonii komórkowej.

Niestety, póki co, ceny w Apple Online Store nie są konkurencyjne w stosunku do tych, które zobaczymy u autoryzowanych sprzedawców sprzętu ozdobionego logo z nadgryzionym jabłkiem. Dla przykładu, iPhone 4 w AOS sprzedawany jest w cenach od 2699 zł (wersja 16GB) i 3199 (wersja 32GB). W sklepie iSource za te same urządzenia zapłacimy odpowiednio 2618 zł lub 3196 zł.

iPod Touch został tymczasem wyceniony w AOS na 999 zł (wersja 8GB) lub 1299 zł (wersja 32GB). W sklepie iSpot zapłacimy za nie odpowiednio 969 zł lub 1299 zł (wersja 32GB).

To tylko kilka przykładów, ale pokazują one, że przynajmniej na starcie, Apple Online Store nie przyciąga klientów niskimi cenami. To się zapewne zmieni w niedalekiej przyszłości, ale osoby szukające oszczędności nie znajdą ich w oficjalnym sieciowym sklepie Apple.

Mimo to, można założyć, że sklep jest zwiastunem nadejścia kolejnych zlokalizowanych wersji usług amerykańskiej korporacji. Już od jakiegoś czasu plotkuje się o możliwości uruchomienia w Polsce iTunes Store. Być może zostanie on oficjalnie zapowiedziany, albo uruchomiony już w trakcie nadchodzącej konferencji Apple. Ta powinna się odbyć w październiku.

Ceny iPhone'ów w polskim Apple Online StoreCeny iPhone'ów w polskim Apple Online Store fot. Apple Online Store

Więcej o: