HTC pracuje nad tabletem z Windows 8?

Do premiery Windows 8, zaplanowanej na przyszły rok, jeszcze daleka droga, a już zaczynają się spekulacje na temat pierwszych urządzeń dedykowanych temu systemowi. Jeśli wierzyć najnowszym pogłoskom - nad jednym z nich pracuje HTC.

Zważywszy jednak na fakt, że informacje te pochodzą bezpośrednio od Eldara Murtazina, rosyjskiego guru świata telefonii komórkowej i jednego z najlepiej poinformowanych ludzi branży, cytowanego przez serwis BGR , z pewnością nie są to wyłącznie ślepe przypuszczenia.

Według Murtazina, HTC pracuje obecnie nad tabletem z systemem Windows 8, wyposażonym w procesor ARM. Twórcą jednostki centralnej ma być rzekomo Qualcomm - co brzmi całkiem prawdopodobnie, jako że jest to jeden z istotnych udziałowców HTC, mających istotny wpływ na decyzje tajwańskiego koncernu.

Póki co, Murtazin nie ujawnił więcej informacji. Warto jednak pamiętać, że w portfolio HTC znajduje się już kilka smartfonów opartych o Windows Phone 7 . Dlaczego HTC współpracuje z Microsoftem, choć na większości jego urządzeń znajduje się Android?

Cóż - trzeba pamiętać o tym, że sojusz Google z Motorolą sporo namieszał na rynku. Jak pisaliśmy podczas niedawnej premiery smartfonów HTC z WP7 ,

W (...)  mocno nieoficjalnych rozmowach udało nam się usłyszeć, że to Microsoft nalegał, by europejska premiera Windows Phone w wersji 7.5 odbyła się właśnie na sprzęcie HTC. A i samo HTC nie dało się długo prosić.
embed

HTC Flyer 32 GB - WiFi

  • System operacyjny: Android 2.3.3 Gingerbread
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 7 cali
  • Pamięć wewnętrzna: 32 GB

1 opinia

Parametry techniczne

Parametry fizyczne

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: