Wacom Bamboo - nie tylko dla profesjonalistów

Tablet kojarzy się z niszowym sprzętem dla grafików. Nowe modele od firmy Wacom mają to zmienić - są przeznaczone dla każdego, kto jest kreatywny i chciałbym czasem stworzyć jakiś ręczny rysunek albo wyretuszować zdjęcie.

Wacom wprowadza dziś na rynek trzy modele tabletów: Bamboo Pen & Touch oraz Bamboo Fun Pen & Touch w rozmiarze małym i średnim. Wszystkie wyposażono w bezbateryjne i bezprzewodowe dotykowe piórka o stopniowanym stopniu nacisku - aż do 1024 poziomów. Oznacza to, że grubość linii zmieni się w zależności od tego jak mocno przyciśniemy piórko do tabletu. Piórko ma ergonomiczny kształt i pokryte jest gumą, by wygodniej się go używało.

Bamboo Pen&TouchBamboo Pen&Touch fot. Wacom

Same tablety także są bezprzewodowe. Modele można obsługiwać także palcami, wykorzystują bowiem technologię multitouch, więc mogą być z powodzeniem używane jako touchpad do zdalnej kontroli komputera. Ułatwiają to cztery przyciski na tablecie, których funkcje można dowolnie określić.

Dodatkiem do tabletu jest darmowa aplikacja Bamboo Paper na iPada (ma się pojawić także wersja na system Android), która umożliwia wykorzystanie piórka do robienia notatek czy rysunków, które potem można przesłać do komputera.

Można ją uruchomić także w komputerze, umieszczona została w menu Bamboo Dock. Jest to zbiór podręcznych aplikacji do obsługi tabletu, np. gier, które pozwolą oswoić się z posługiwaniem piórkiem. Oprócz tego do tabletów Fun Pen&Touch dołączono, Adobe Photoshop Elements 8 (w przypadku małego), 9 (w przypadku średniego), a także ArtRage 3. Do średniej wielkości tabletu jest także dołączony Corel Painter Essentials 4

Koszt Bamboo Pen & Touch wynosi 89,90 euro, zaś mały Bamboo Fun Pen & Touch kosztuje 99,90 euro, a średni 199,90 euro.

 

Mieliśmy okazję poużywać chwilę tego tabletu i faktycznie piórko jest bardzo wygodne. Do używania urządzenia trzeba się jednak przyzwyczaić, by nasze ruchy były pewne i precyzyjne. Zdecydowanie robi wrażenie wyglądem i designem, a przy tym sprawia wrażenie solidnej konstrukcji. Jest lekki, więc można go bez trudu zabrać w podróż razem z laptopem. Jednak na pytanie o opłacalność każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Jeśli nie zajmujecie się grafiką profesjonalnie, ale jednak zdarza Wam się spędzić przy tym chwilę, a myszka już nie wystarcza, to możecie rozważyć zakupienie takiego sprzętu.

Więcej o: