W skrócie: nie samym iTunes sieć żyje

W polskim internecie dominowały dziś komentarze do wprowadzenia na nasz rynek sklepu iTunes. Ale na Polsce świat się nie kończy...

Do poczytania

Sporo komentarzy wywołała też wczorajsza konferencja Amazon - na Antyweb Kamil Mizera analizuje, dlaczego Apple nie musi się bać Amazon:

Nie pierwszy raz pierwsze atomówki zrzuca Amazon i ustawia się tym samym w pozycji wzorca do naśladowania, okopując się na pozycjach, które konkurencja dopiero będzie musiała zdobywać. W kogo tak naprawdę wymierzona jest nowa polityka cenowa Amazonu? Czy mamy nowego iPad-killera? Według mnie - nie . Więc kto jest celem?

Warto przy okazji przeczytać tekst Piotra Baryckiego na Spider's Web - do czego właściwie człowiekowi tablet:

Tablet jest "fajny" - o tym wie każdy. Tablet jest teraz modny i jest najpoważniejszym zwiastunem ery post-PC, zastępując w wielu sytuacjach komputer. Tablet jest wreszcie użyteczny, poręczny, wygodny i potrafi praktycznie wszystko. Problem w tym, że od samego początku tabletowej mody, kiedy to zdecydowałem się na zakup pierwszego iPada, aż do teraz, kiedy na moim biurku z miesiąca na miesiąc "lądują" kolejne urządzenia tego typu - nie mam pojęcia do czego dokładnie są mi potrzebne i czy są mi w ogóle potrzebne do czegokolwiek.

Zaś jeśli zainteresowała Was nasza informacja o pierwszym smartfonie z nowym Androidem 4.0 , to na serwisie Android.com.pl można zobaczyć ten system w akcji oraz analizę.

Przydatne linki

A jeśli już macie tablet i przypadkowo jest to iPad, to na chwilę przed wyborami ipod.info poleca aplikację, która pozwoli łatwo dowiedzieć się, kto kandyduje z naszego okręgu. Oraz dwie inne w tym uzależniającą grę wyścigową.

A może macie czytnik lub czytujecie książki na tablecie. Wtedy przydadzą Wam się narzędzia do porównywania cen ebooków, jakie poleca serwis Password Incorrect

Wideo dnia

Tytuł wideo dnia przypada dwóm napędom dyskietek, które... grają Marsza Imperialnego z "Gwiezdnych Wojen":

 

Chociaż dzielnie walczyło także muzyczne wideo o ewolucji rynku muzycznego i jej form zapisu. Z niego pochodzi nasze dzisiejsze zdjęcie tytułowe.

 
Więcej o: