Plotki i ploteczki - co mówiono przed konferencją Apple

Zbieramy wszystkie ciekawostki w jednymi miejscu.

Czy się nam to podoba, czy nie, cały świat nowoczesnych technologii mówi dziś o Apple. Konferencja amerykańskiej korporacji rozpocznie się już o godzinie 19 polskiego czasu.

A co zostanie na niej pokazane? Tego dowiemy się już za te kilka godzin. Teraz możemy natomiast przypomnieć plotki poświęcone nadchodzącym produktom Apple, które krążyły w Sieci przez ostatnie kilka miesięcy.

Apple pokaże nowego Iphone'a?

Prawdopodobnie najwięcej mówiono o dacie premiery tego urządzenia. Odważni wskazywali na czerwiec tego roku, później na sierpień i wrzesień , by ostatecznie zatrzymać się na listopadzie .

Do sieci wyciekały także zdjęcia iPhone'a 5. Sprzęt ten najszybciej odnaleziono oczywiście w Chinach . Plotkarze zajmowali się rzecz jasna także silikonowymi osłonkami na ten smartfon, po których starano się wywnioskować jaki będzie miał kształt. Wietnamscy internauci (a jakże!) zaprezentowali nawet " testową wersję " iPhone'a 5. W sieci nie zabrakło także fotek tego urządzenia (oczywiście przedpremierowych), a nawet zdjęcia uwiecznionego jego nowym aparatem fotograficznym .

Najlepszym podsumowaniem niepotwierdzonych informacji na temat iPhone'a 5 była jednak duża infografika, na której wymieniono aż trzy modele tego urządzenia . Oczywiście plotkowano także o nadejściu iPhone'a 4S, czyli mocniejszej wersji już znanego smartfona. Wspominał o nim nawet Al Gore , wiceprezydent USA za czasów Billa Clintona. Mówiono też o tym, że iPhone'a 4S nie będzie. Zamiast niego miałby być zaprezentowany iPad 3. Przy okazji mogliśmy obejrzeć jeden z wielu projektów nowego urządzenia Apple , które tworzyli zdolni internauci.

Czy tak będzie wyglądał iPhone 5?Czy tak będzie wyglądał iPhone 5? fot. Antoine Brieux

W temacie specyfikacji, najwięcej osób stawia na to, że iPhone'5 zostanie wyposażony w dwurdzeniowy procesor A5 oraz ulepszony aparat fotograficzny (8Mpix). Mówiono też, że już w dniu premiery zobaczymy ten smartfon z białą i czarną obudową, a całe urządzenie będzie chudsze od swego poprzednika.

Inni plotkarze podkreślali, że w nowym sprzęcie Apple znajdzie się więcej pamięci operacyjnej (1GB) oraz odrobinę większy 4-calowy ekran. Największą niewiadomą było natomiast to, czy urządzenie będzie obsługiwało technologie LTE i NFC.

Stosunkowo niewiele mówiło się natomiast o cenie iPhone'a 5 i wersjach urządzenia, które trafią na rynek. Czyżby pewniakami były smartfony wyposażone w 16 i 32GB pamięci?

Zainteresowanie nowością sprzętową rosło w zasadzie już od końca ubiegłego roku. Wyraźny, gwałtowny wzrost da się zaobserwować jednak dopiero od lipca tego roku, co wyraźnie pokazuje wykres pochodzący z Google Trends.

Czy tak będzie wyglądał iPhone 5?

Apple pokaże nowego Iphone'a?

Więcej o: