Nowy szpieg w telefonach HTC

Ostatnia aktualizacja oprogramowania dla telefonów HTC działających pod kontrolą systemu Android zainstalowała aplikację pozwalającą na obejście zabezpieczeń systemu i wyciągnięcie z telefonu wielkiego zakresu prywatnych danych.

Aplikacja HTCLogger została zainstalowana przez ostatnią aktualizację oprogramowania dla telefonów HTC Evo 3D, Evo 4G, Thunderbolt, MyTouch 4G, Evo Shift 4G i prawdopodobnie innych . Jak odkryli Artem Russakovskij i Justin Case z Android Police , po uaktywnieniu się HTC Loggera, każda aplikacja mająca dostęp do Internetu może z telefonu dowiedzieć się jakie są skonfigurowane konta, gdzie telefon się znajduje oraz znajdował według systemu lokalizacji, uzyskać dostęp do dziennika pracy systemu, numerów telefonów z listy rozmówi i książki adresowej, oraz SMS-ów.

Każda aplikacja zainstalowana na telefonie ma dostęp tylko do określonych zasobów, instalując ją wyrażamy zgodę na to, czy może łączyć się z siecią, sprawdzać czy i gdzie dzwonimy, grzebać po karcie pamięci, albo sprawdzać gdzie telefon się znajduje. Niestety standardowy system Android nie ma możliwości odbierania aplikacjom uprawnień wedle życzenia, zgadzamy się "z dobrodziejstwem inwentarza" na to, czego aplikacja chce, albo jej nie instalujemy. Ale są nakładki pozwalające kontrolować uprawnienia na bieżąco.

HTCLogger zbiera dane o telefonie i udostępnia je na lokalnym interfejsie sieciowym. To nie znaczy, że dane są wysyłane gdzieś w Internet, to wirtualna karta sieciowa przeznaczona tylko do łączności pomiędzy elementami systemu. Ale każda aplikacja która ma prawo łączyć się z siecią, może się z HTCLoggerem połączyć i wyciągnąć wszystkie udostępnione informacje .

Prawdopodobnie HTCLogger ma służyć do diagnozowania przez aplikację serwisową problemów z telefonem. Jednak niezrozumiałe jest, dlaczego aplikacja ta nie może po prostu przy instalacji zażądać dostępu do systemowych danych, a zamiast tego firma tworzy podejrzanego "konia trojańskiego", instalowanego przy aktualizacji systemu.

embed

HTC Evo 3D czarny

  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 5 Mpx
  • System operacyjny: Android 2.3 Gingerbread
  • WiFi

1 opinia

Podstawowe informacje o HTC Evo 3D czarny

Parametry techniczne

Funkcje

Komunikacja

Parametry fizyczne

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: