SMELLIT - poczuj woń z ekranu telewizora

Widoczny na obrazkach sprzęt może budzić skojarzenia z głośnikami, ale nimi nie jest - SMELLIT to gadżet, który ma intensyfikować doznania płynące z gier wideo i filmów poprzez wydzielanie odpowiednich zapachów.

Ten nietypowy projekt powstaje w siedzibie francuskiej firmy Olf-Action, która opracowała już podobny system do synchronizacji zapachowej - Odoravision - tyle że przeznaczony do kin. O SMELLIT wiemy jeszcze niewiele i musimy zadowolić się kilkoma obrazkami urządzenia, wraz z grafiką przedstawiającą aktualnie opracowywane zapachy. SMELLIT pozwoli nam ponoć poczuć m.in. zapach kobiety, nagiego ciała, starego domu, łazienki, kościoła czy, z bardziej typowych przykładów, jodły, proszku, dymu albo róży.

Pomysł niewątpliwie intrygujący - ciekawe, jak sprawdzi się w praktyce i czy faktycznie przyczyni się do lepszego, pełniejszego odbioru gier oraz filmów, czy może okaże się niepotrzebnym dodatkiem. Pierwsza okazja, by się o tym przekonać, nadarzy się na portugalskich targach Lisbon Design Show, które odbędą się w dniach 11-16 października. Być może poznamy wówczas orientacyjną datę premiery i cenę gadżetu.

Więcej o: