Definitywny koniec Sony Ericssona? Japoński koncern szykuje się do wykupienia udziałów Ericssona

Wygląda na to, że po 10 latach współpracy obu firm, Sony postanowiło przejąć inicjatywę i samodzielnie toczyć batalię na rynku telefonów komórkowych.

Według The Wall Street Journal , japoński gigant jest bliski zawarcia umowy na wykup wszystkich 50% akcji Ericcsona z tworzonej dotychczas wspólnie spółki typu joint venture. Transakcja miałaby kosztować Sony od 1,3 do 1,7 mld dolarów. Dokładna kwota nie jest znana z powodu trudności w oszacowaniu wartości należących do szwedzkiej firmy patentów technologicznych.

Przejęcie Ericcsona miałoby pozwolić Japończykom zintegrować wytwarzanie telefonów z tabletami, urządzeniami do grania i sprzętami komputerowymi. W ten sposób Sony chce zredukować koszty oraz zwiększyć szybkość i efektywność produkcji. Umowa umożliwi też tokijskiej firmie zrobić coś, co planowała już od jakiegoś czasu, ale utrudniał to układ z Ericsonnem - oznakować swoje telefony dobrze rozpoznawalną marką PlayStation.

Kto wie, może dzięki temu posunięciu Sony wreszcie zdoła nawiązać walkę z czołowymi producentami smartfonów. Bo choć Sony Ericcson zajmuje aktualnie w komórkowym sektorze nie najgorsze, szóste miejsce na świecie, to pozostaje daleko w tyle za Apple czy Samsungiem.

Więcej o: