Nokia = telefon dla hipsterów?

O ile dubstep jest hipsterski, to tak. Chyba nie jest. No, ale to już nie mój problem, a Nokii.

Jakiś czas temu Nokia ogłosiła internetowy konkurs na najlepszą przeróbkę swojego słynnego dzwonka : Nokia Tune. Ta-da-dam-dam-ta-da-dam-dam-ta-da-dam-dam-DAM, znacie to, słyszeliście miliony razy, choćby w komunikacji miejskiej, nawet jeśli nigdy nie mieliście telefonu fińskiej firmy. Zwycięzcą został włoski DJ Valerio Alessandro Sizzi i jego Nokia Tune Dubstep Edition. Jak brzmi? Posłuchajcie:

 

Pobrać można go stąd.

I jak Wam się podoba? My mamy nieodparte wrażenie, że ktoś chciał wybrać coś bardzo "młodzieżowego" i "oryginalnego", ale chyba... Nie wyszło. Dzwonek nie jest zły ale też niczym nie zachwyca (poza tym poważnie zastanawiamy się nad tym, jak niskie tony zabrzmią odgrywane przez - raczej marnej jakości - głośniczki telefonu). Zresztą, w konkursie znalazły się ciekawsze propozycje. Możecie sprawdzić sami, wszystkich odsłuchacie tutaj . Uwadze polecamy zwłaszcza wersję 8-bitową, grindcore'ową i black metalową (OK, to żart).

Tak czy inaczej, Nokia Tune Dubstep Edition już niedługo trafi do wszystkich nowych telefonów tej firmy, a niskie tony zawitają do naszych autobusów, sklepów, szkół i biur. Woop-woop-woop.

Ale, tak czy inaczej, autorowi gratulujemy.

dane dostarcza:

embed
Więcej o: