Google rośnie: 190 milionów Androidów, na G+ już 40 milionów osób

Amerykańska firma zaprezentowała swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał tego roku. Wśród liczb ukryte były interesujące dane.
Mieliśmy świetny kwartał. Dochód wzrósł o 33% w porównaniu do zeszłego roku, a nasz dochód kwartalny prawie zamknął się w kwocie 10 miliardów dolarów. Google+ jest już otwarty dla wszystkich i właśnie przekroczyliśmy 40 milionów zarejestrowanych użytkowników. Ludzie gromadzą się w serwisie w nieprawdopodobnym tempie, a przecież dopiero się rozkręcamy.

- mówił dyrektor wykonawczy Google, Larry Page, w trakcie konferencji firmy.

Czy jest to jednak rzeczywiście tak duży sukces? Konkurenci Google+ wciąż mogą się pochwalić o wiele większą liczbą użytkowników. Twitter ma ich około stu milionów, a Facebook osiem razy tyle. Korporację czeka więc mnóstwo pracy, jeśli chcą dogonić lub przegonić dwa wymienione przed chwilą serwisy.

O wiele lepiej Google radzi sobie ze swoim systemem operacyjnym. Z Androida korzysta już 190 milionów osób. Page podkreślił także, iż dochód generowany przez urządzenia mobilne wzrósł 2,5 razy w stosunku do zeszłego roku. Rośnie także liczba osób korzystających z przeglądarki Chrome. Obecnie, na całym świecie jest ich już 200 milionów.

Amerykańska korporacja może być zadowolona zarówno z ilości zarobionych pieniędzy jak i ilości użytkowników sięgających po jej produkty. Na niektórych polach wciąż czeka ją jednak sporo pracy, jeśli chce stać się graczem nr 1.

Więcej danych na temat Google znaleźć można we wpisie Page'a na łamach Google+ .

dane dostarcza:

embed
Więcej o: