Siri, iPhone'owy asystent, zna się na żartach

Jedną z czołowych nowinek, jakimi może pochwalić się iPhone 4S, jest Siri - interaktywny asystent, który rozumie nasz język i odpowiada na zadawane pytania. Pierwsze przykłady kontaktu ludzi z nowym smartfonem Apple pokazują, że Siri potrafi robić to w zupełnie nieprzewidywalny sposób.

Wśród pytań, jakie zadali już Siri szczęśliwi posiadacze iPhone'a 4S, znaleźć można perełki pokroju "Kto jest Twoim tatusiem?" i reakcję: "Ty. A teraz możemy wrócić do pracy?". W odpowiedzi na pytanie "Czy cię podniecam?" Siri wyświetla natomiast listę miejscowych agencji towarzyskich. Jeśli zaś poprosimy, by Siri opowiedziała nam żart, dowiemy się, że to niemożliwe, bo asystent zawsze zapomina puenty.

W kontaktach z Siri zdążył się też już pojawić wątek filmowy. Gdy zadamy programowi słynne pytanie z Odysei Kosmicznej 2001 : "Czy możesz otworzyć właz?", w odpowiedzi ujrzymy cytat: "Obawiam się, że nie. Zadowolony?".

Prawda, że urocze? To z całą pewnością dopiero zalążek całej masy zabawnych sytuacji, ale już teraz inżynierom z Apple można pogratulować poczucia humoru.

[via OhGizmo!]

Więcej o: