Samochód przeczyta za Ciebie SMS-a

A to naturalnie celem zwiększenia bezpieczeństwa kierowców, którzy w trakcie jazdy używają telefonów komórkowych, i mogą stanowić na drodze spore zagrożenie.

Funkcję odczytywania wiadomości tekstowych, Sync, implementuje właśnie do swoich samochodów Ford. Technologia wykorzystuje połączenie Bluetooth, dzięki któremu pobiera dane z telefony i informuje użytkownika o otrzymaniu wiadomości. System głośno ją odczytuje i pozwala na udzielenie odpowiedzi z zestawu przygotowanych formułek - tak, by kierowca nie zdejmował rąk z kierownicy.

Sync zainstalowany został już we wszystkich modelach aut Forda na rok 2012, z wyjątkiem Rangera i ma współpracować z szeroką gamą telefonów. Funkcję będzie można uruchomić także w starszych samochodach Forda, które korzystają z systemu komend głosowych, poprzez odpowiednią aktualizację.

Miejmy nadzieję, że technologia faktycznie przyczyni się do zauważalnej poprawy bezpieczeństwa na drogach - przypadek awarii BlackBerry pokazuje, że używanie telefonów podczas jazdy to poważny problem .

[via Mashable]

Więcej o: