Karty graficzne do 550 złotych

Jeśli gry wysokiej jakości to komputer stacjonarny. Ten niegdyś oczywisty związek stracił obecnie nieco na popularności, ale za to nic ze swej trafności. Sprzęt do grania musi być jednak wydajny, aby przewyższać jakość konsoli. O to na szczęście nie trudno. Zwykle wystarczy dobra karta graficzna.

Dysponując budżetem poniżej 550 złotych można wybierać spośród co najmniej kilkunastu modeli kart graficznych, które pozwolą osiągnąć jakość podobną lub znacznie lepszą od konsol. Nie trzeba od razu szykować się na wydatek rzędu 2 tysięcy i więcej, goniąc za technologicznymi nowinkami. Prawdę mówiąc, niewiele współczesnych gier wymaga tak wyśrubowanych parametrów, jakimi dysponują dwurdzeniowe układy AMD, czy Nvidii.

W zestawieniu znajdują się karty na poziomie niewiele ponad 100 złotych, ale także i takie zbliżające się do granicy 550 złotych. W tym przypadku im droższa, tym lepsza. Te z końca rankingu wyposażone są zwykle w większą i szybszą pamięć, pozwalającą na sprawniejsze przetwarzanie grafiki. W odróżnieniu od tych najtańszych obsługują także Direct 11, co znacząco odbija się na jakości wyświetlanego obrazu - obłości stają się krągłe, beczki bombiaste, kable proste, cienie i faktury materiałów niemal namacalne, a kolory bardziej nasycone światłem i barwą.

W naszej galerii znajdziecie kilka modeli kart graficznych, kosztujących maksymalnie 550 złotych. Przedstawione cenycenami sklepowymi. Prawdopodobnie więc da się je kupić taniej. Wystarczy chwilę dłużej poszperać w Internecie.

A wszystko po to, żeby gry mogły wyglądać tak:

Więcej o: