Oto ludzie polskiego Internetu

Internet nie tworzy się sam. Za każdą stroną, portalem czy witryną stoją konkretni ludzie. Zdolni, przedsiębiorczy, zorganizowani, niebanalni. Zwykle jednak o nich się nie słyszy, pozostają w cieniu swoich pomysłów. WEB2 - Ludzie Polskiego Internetu to niekomercyjny projekt, który ma za zadanie przybliżyć te zwykle nieznane postaci.

W pierwszej edycji stworzono album z fotografiami autorstwa Oli Anzel oraz opisy 48 Ludzi Polskiego Internetu. Całość istnieje w dwóch formach - sieciowej, czyli serwisu webdokwadratu.pl , na którym można obejrzeć wszystkie zdjęcia oraz poczytać o ich bohaterach oraz jak najbardziej realnej, czyli wystaw zdjęć (najbliższa odbędzie się w budynku Agory, w Warszawie przy ulicy Czerskiej 8-10, w dniach 27.10 - 05.11) oraz fizycznego albumu. Fotografie niektórych osób prezentujemy także powyżej.

Partnerami projektu są Gazeta.pl i Speedup (mecenas). Za kreację oficjalnej strony albumu odpowiada agencja Nowego Marketingu Chilid wraz z dostawcą oprogramowania Skillful Software House XSolve. Koordynatorem całości jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Więcej o: