Ten samochód odprowadzi cię pod same drzwi

Wysiadasz pod domem, a samochód sam szuka miejsca parkingowego. Ty w tym czasie możesz już zająć się swoimi sprawami.

Przedstawiciele firmy General Motors ujawnili kolejny pomysł, który ma zmniejszyć ilość benzyny spalanej przez nasze samochody. Ich nowa technologia nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ale zapowiada się obiecująco.

W zamyśle pozwala ona wysiąść kierowcy pod domem i nie przejmować się szukanie miejsca parkingowego. Samochód sam będzie go szukał, a człowiek może w tym czasie zająć się swoimi sprawami. General Motors twierdzi, że takie rozwiązanie nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale i benzynę. Firma zapowiada także, iż kierowcy otrzymają dostęp do aplikacji, która w prosty i szybki sposób pozwoli przywołać samochód pod dom. W tym przypadku opuści on miejsce parkingowe i dotrze w miejsce wskazane przez właściciela.

Obecnie opisana technologia jest jeszcze w fazie rozwojowej, ale General Motors zaprezentowało jej możliwości na przykładzie niewielkiej, miejskiej maszyny nazwanej EN-V. Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy możemy się spodziewać wprowadzenia tego pomysłu do produkowanych seryjnie samochodów.

Więcej o: