Nokia Lumia 800 - pierwsze wrażenia [AKTUALIZACJA]

Nasz korespondent z Nokia World dzieli się pierwszymi wrażeniami z krótkich testów telefonu Nokia Lumia 800.

[AKTUALIZACJA]

Dostaliśmy potwierdzenie, że nowe Nokie Lumia dostępne będą w Polsce już pod koniec stycznia 2012.

Cena Lumii 800 wyniesie między 2 a 2,5 tys. złotych brutto, Lumia 710 ma być tańsza o około 400 złotych.

---

Lumia 800 na pierwszy rzut oka przypomina swoje starsze rodzeństwo - Nokię N9. W rzeczywistości jednak wyświetlacz zamontowany w urządzeniu jest minimalnie krótszy. Na spodzie ekranu bowiem umieszczono przyciski nawigacyjne do Windows Phone 7.

Najważniejsze jest jednak to, że telefon działa po prostu rewelacyjnie. Szybko i sprawnie działa także system Windows Phone na tym urządzeniu. Nie zauważyliśmy specjalnej różnicy w sprawności Lumii 710 i 800. Firma Quallcom przyznaje, że oba urządzenia wyposażone zostały w taki sam procesor Snapdragon S2. Ze względu na szybkość działania i charakterystyczny, minimalistyczny ale atrakcyjny wygląd telefonu - Lumia 800 została nazwana przez uczestników Nokia World "Beast in the Beauty", czyli "bestią w piękności". Określenie nawiązuje do filmu Disneya. Chwilę wcześniej, jeszcze podczas konferencji Kevin Shields z Nokii krzyczał z podium, że nowa Lumia jest "po prostu wspaniała". Na pierwszy rzut oka wydaje się że telefon rzeczywiście nie daje powodów do narzekania.

Na podkreślenie zasługuje także waga urządzenia. Jest to kolejny telefon, który "czuć" w dłoni. Nie jest najlżejszy, ale i nie ciężki. Po prostu dobrze leży w dłoni, a obsługa menu wydaje się dość naturalna. I Lumię 800 musimy ocenić pozytywnie. Z przyjemnością spędzimy z nią więcej czasu.

Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800 - ukryte złącza

Zobacz także:

dane dostarcza:

embed
Więcej o: