Memotechnika: Internet nie przepuści nikomu

Nawet Jezusowi.

Jakie są najśmieszniejsze dowcipy, jakie znacie? Umówmy się: dziś nikogo (no, prawie nikogo) nie śmieszą już kawały o babie, która przychodzi do lekarza, teściowej, góralach albo Iksińskim. Maraton Uśmiechu spadł z anteny TVN już kilka lat temu. Ostatnim bastionem tego typu żartów został Karol Strasburger, którego śmieszność wynika jednak z zabawności sytuacji, w której z pełną powagą opowiada się nieśmieszne dowcipy, a nie z ich samych.

Dziś nie żartuje się z górali. Żartuje się z pedofili albo opowiada rasistowskie dowcipy. W świecie przytłaczającej poprawności politycznej naprawdę śmieszne jest to, co niepoprawne politycznie. Może nie chodzi tylko o śmiech? Może rasistowski dowcip jest jak szpila wbita między żebra systemu, w którym słowo "Murzyn" zaczyna się uważać za obraźliwe?

Śmiała teza, przyznaję. Być może jest prościej, być może po prostu nasze standardy się obniżają. Faktem jednak pozostaje, że niepoprawność polityczna to coś, co internautów pociąga. Tak też, obok niegroźnych memów, w których główną rolę grają koty albo sowy, mnóstwo jest też takich, których w teorii na dużym portalu raczej nie można pokazać. Bo jeszcze się ktoś obrazi.

Więc - mam nadzieję, że nikt się nie obrazi. W końcu studiujemy przypadek.

LOL JesusLOL Jesus LOL Jesus

LOL JesusLOL Jesus LOL Jesus

Sieć nie zna tabu. Nikt - na szczęście - nie kontroluje jej pod względem poprawności politycznej. Powyższe żarty o Jezusie nie są być może najwyższych lotów. Idę jednak o zakład, że nie powstały w głowie chcących upodlić wiarę chrześcijańską ateistów, ale ludzi, którzy stworzyli je dlatego, że mogli . "Nie możesz żartować z Jezusa, drogie dziecko". Właśnie, że mogę. W sieci mogę to zrobić.

Pomijając kwestię tabu, najśmieszniejszym memem związanym z Jezusem jest chyba Jesus Raptor. Pomysł jest tak idiotyczny, jak genialny. Co by było, gdyby Chrystus był... dinozaurem? W końcu nigdzie w Biblii nie jest napisane, że nim nie był.

Raptor JesusRaptor Jesus Raptor Jesus

Proste: wyginąłby za nasze grzechy.

"Oficjalna wykładania" tego pochodzącego z 4chana (a jakże!) mema jest taka: Bóg stworzył Jezusa Raptora, by wskazać drogę dinozaurzemu ludowi. Zbawiciel chodził po świecie w latach 90000000 - 65000000 p.l.Ch. (Przed Ludzkim Chrystusem).

Raptor JesusRaptor Jesus Raptor Jesus

Raptor JesusRaptor Jesus Raptor Jesus

Raptor JesusRaptor Jesus Raptor Jesus

To tak absurdalnie głupie, że aż śmieszne.

Memotechnika: poznaj inne memy

O wsadzaniu różnych rzeczy w różne inne

O sowach, ulubionych zwierzętach internautów (po kotach, rzecz jasna)

O gościu, którego wszystko wkurza

Więcej o: