Przeszukaj Twittera z poziomu Firefoksa 8

Cykl wydawniczy Firefoksa jest obecnie stosunkowo krótki, więc co i rusz przeglądarka informuje, że kolejna aktualizacja jest dostępna i wielce wskazana. Ta wprowadzona w dniu dzisiejszym ma numer 8. Jak informuje na swoim blogu Mozilla, wśród nowości znalazła się m. in. integracja paska wyszukiwania z serwisem Twitter.

Twitterowa wyszukiwarka zintegrowana z Firefoksem pozwala na szybkie przeszukanie serwisu według loginów, twitterowych hashtagów (np. #gadżety) i tematów (bez znaku #). Jak na razie, dostępna jest dla użytkowników wersji angielskiej, portugalskiej, słoweńskiej i japońskiej, a kolejne języki zostaną dodane w dalszych aktualizacjach. Do tej pory zintegrowana wyszukiwarka Twittera była dostępna jako osobny dodatek wymagający samodzielnej instalacji.

Tego typu umowy zazwyczaj wiążą się ze sporymi transferami pieniężnymi, które wpływają na konto fundacji Mozilla, ale tym razem firmy nie przedstawiły szczegółów operacji. W październiku Mozilla ujawniła, że 98 procent jej zysków pochodzi od partnerów z branży wyszukiwarek - Google'a, Microsoftu oraz Yahoo!.

[za: Mozilla ]

Więcej o: