Hotspot Shield dostępny na iOS

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do tworzenia Wirtualnych Sieci Prywatnych (VPN), Hotspot Shield, dotychczas była dostępna dla użytkowników Windowsów i Maców. Teraz mogą z niej skorzystać także posiadacze iPhone'ów, iPadów i iPodów Touch.

Co prawda Hotspot Shield można było uruchomić na iPhone'ie już wcześniej, ale wymagało to ręcznej konfiguracji. Mobilna wersja programu oferuje to samo, co edycja na Windowsa i Maca - szyfruje i uwierzytelnia protokołem HTTPS dane przesyłane przez Internet, nie pozwalając dostać się do nich niepowołanym osobom, zmienia adres IP, oferuje kompresję danych w Sieci i, generalnie, zapewnia bezpieczeństwo podczas używania publicznej sieci Wi-Fi. Hotspot Shield działa na urządzeniach Apple'a w tle, szyfrując dosłownie wszystko - poczynając od SMS-ów, poprzez e-maile, skończywszy na wpisach na Twitterze.

 

Jeśli chcecie czuć się w pełni bezpieczni w Sieci i nie obawiać się kradzieży haseł czy innych wartościowych danych, warto zaopatrzyć się w aplikację od AnchorFree. Jest ona darmowa przez 7 dni, potem trzeba płacić za nią 99 centów na miesiąc lub 9,99 USD na rok. Edycja na Androida ma pojawić się pod koniec br.

[via CNET]

Więcej o: