Jaki będzie iPad 3?

Zebraliśmy dla was garść donosów na temat iPada 3. Nowa (cieńsza?) wersja tabletu pojawi się w sklepach w marcu. Czy będzie tańsza?

Fanów sprzętu Apple na pewno ucieszą spekuluje serwisu digitimes.com , który wyśledził dostawę miliona wysokiej rozdzielczości wyświetlaczy od Samsunga, LG i Sharpa. Jak podaje anonimowe źródło "z branży", w listopadzie Apple otrzyma kolejne dwa miliony ekranów. Ich rozdzielczość ma wynosić 1600x1200 pikseli (w obecnej wersji jest to 1024 na 768 pikseli). Wszystko wskazuje więc na to, że Foxconn już rozpoczął prace nad produkcją tabletu, który - podobnie jak iPad 2 - ma trafić do sprzedaży w marcu.

Appleinsider informuje natomiast o nowych bateriach do kolejnego iPada , których masowa produkcja powinna ruszyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Urządzenia mają być o 30% droższe, a także lżejsze i cieńsze, co sugeruje nowy kształt tabletu. Serwis donosi też o toczących się od sierpnia tego roku pracach nad nowym "sercem" urządzeń Apple - procesorem A6.

W sieci pojawiły się też plotki o nowym urządzeniu Apple. Firma otrzymała już podobno od LG i AU Optronics próbki nowego ekranu o rozmiarze 7,85 cala (iPad 2 - 9,7 cala). Czyżby miała to być odpowiedź na Amazon Kindle Fire?

Gorączka na rynku tabletów trwa, zaostrzona konkurencja przynosi nam coraz większy wybór urządzeń. Miejmy nadzieję, że pomimo wzrostu cen ekranów dotykowych (około 6% w porównaniu z danymi za zeszły rok), ceny samych urządzeń wkrótce spadną. Według przewidywań Digitimes, tablet dziesięciocalowy powinien kosztować w 2012 roku od 300 do 400 dolarów, siedmiocalowy od 200 do 250.

[Za: PCmag ]

Więcej o: